Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 12:11

Slapta JAV specialiųjų tarnybų raketa: papjauna automobilio keleivį, bet ne vairuotoją

Raketos „Hellfire“ kovinės galvutės R9X tikslas – naikinti užtikrintai, bet labai mažu spinduliu
Charleso Listerio/Twitter iliustr. / Raketos „Hellfire“ kovinės galvutės R9X tikslas – naikinti užtikrintai, bet labai mažu spinduliu

Leidinys „The Wall Street Journal“ publikavo duomenis apie slaptą JAV specialiųjų tarnybų naudojamą ginklą. Tai – minimalaus mirtino poveikio spindulio, tačiau didelės žudymo galios aviacinė bomba, skirta taškiniam priešininko sunaikinimui. Dėl jo panaudojimo ypatybių šis įrenginys pavadintas „bomba nindze“.

Ginklo kodinis pavadinimas – R9X ir bomba jį galima vadinti tik nominaliai. Faktiškai tai yra modifikuota kovinė galvutė, skirta standartinėms „oras–žemė“ raketoms „Hellfire“. Ji paleidžiama iš lėktuvo ir link taikinio skrieja kaip raketa, nusitaikanti ir pagreitėjanti galutiniame etape. Pranešama, kad sukaupta kinetinė energija R9X paverčia „priekalu iš dangaus“, pramušančiu kelyje pasitaikančias kliūtis. Tačiau tikslūs duomenys nepateikiami.

Buvęs JAV pareigūnas sakė, kad šis ginklas sprendžia seną „dešinės ir kairės sėdynės“ problemą, taip leisdamas suprasti, kad teoriškai įmanoma nužudyti tik važiuojančios mašinos keleivį, o ne vairuotoją.

Įdomiausias – taikinio sunaikinimo būdas. Bomba tiesiogine šio žodžio prasme, krenta ant aukos galvos visa savo mase ir jėga. Šiuo atveju poveikio plotas – minimalus, todėl, patikimumui padidinti, ginklas prieš smūgį išskleidžia šešias metalines geležtes. Dėl to jis ir pavadintas „bomba nindze“ – pažymima, kad atakos metu gali nukentėti tik keli žmonės kambaryje, ne daugiau.

Ši bomba sugalvota siekiant minimizuoti civilių gyventojų, tarp kurių gali slėptis taikiniai, aukas. Sklando gandai, kad šiuo ginklu planuota sunaikinti Osamą bin Ladeną jo name Pakistane. O paskui su R9X buvo taikomasi į Al–Qaeda vadeivas Sirijoje. Leidinio teigimu, šios kovinės galvutės naudojimas tiksliam gyvųjų taikinių naikinimui pradėtas 2017 metais.

VIDEO: US develops secret ‘ninja’ bomb R9X missile full of blades that shred militants alive

Dėl šio ginklo slaptumo „Wall Street Journal“ nepavyko sužinoti kai kurių detalių apie jį, tarp kurių ir tikslaus sukūrimo grafiko. CŽV, Pentagonas ir „Hellfire“ raketas gaminanti įmonė „Lockheed Martin Corp.“ komentuoti atsisakė.

Technologijos.lt
Temos: 2 Pentagonas CŽV

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT