Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialiniame tinkle „Facebook“ suvaidintas pirmasis spektaklis

Socialinis tinklas „Facebook“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Socialinis tinklas „Facebook“
Šaltinis: FaceIT.lt
0
A A

Tekstiniai pistoletų šūviai, virtualūs kosuliai įsivaizduojamoje salėje ir energingos žinutės „aplodismentai!“ – taip atrodo šiuolaikinis teatralinis menas. Socialiniame tinkle „Facebook“ įvyko Theodoro Fontane‘o romano „Effi Briest“ premjera.

Organizatoriai tvirtina, kad tai yra pirmasis teatralinis pastatymas socialiniame tinkle. Tai nėra visiškai tiesa, mat toks eksperimentas jau buvo – tiesa, tinkle „Twitter“.

Populiarus romanas „Effi Briest“, laikomas šiek tiek pavėluoto vokiškojo realizmo klasika, pirmą kartą kaip atskiras leidinys pasirodė 1895 metais. Interneto „scenai“ jį adaptavo Berlyne (Vokietija) reziduojantis Maksimo Gorkio teatras.

Pjesė buvo vaidinama specialiai teatro sukurtame „Facebook“ puslapyje atnaujinant statusą, publikuojant nuotraukas ir įvairių personažų įrašus „Sienoje“. Internautai su nekantrumu sekė dramos eigą. „Mes džiaugiamės pabandę kažką naujo ir sužinojome, kaip mūsų amato žmonėms gali praversti internetas“, – teigė teatro atstovai.

Be interaktyvumo taip pat neapsieita. Pavyzdžiui, auditorijos buvo prašoma balsuoti už vestuvines sukneles ar padėti rašyti meilės laišką. Kai tik „Sienoje“ pasirodydavo nesavalaikiai pranešimai apie kosulio priepuolius, moderatorius ir pasakotojas ragino „salę“ laikytis tylos.

Pjesės grupėje buvo užsiregistravę apie 1,2 tūkst. žmonių. Aštuntą valandą vakaro „salė“ užsidarė – grupė daugiau norinčiųjų nepriėmė. Organizatoriai pažymi, kad žiūrovai elgėsi gerai, buvo atidūs ir tylėjo, kai to reikėjo. Kiti norintys pasižiūrėti spektaklį galėjo tai padaryti tarsi per televizorių, nebūdami „salėje“ ir negalėdami virtualiu „kosuliu“ trikdyti vaidinimo.

Interneto pastatymas vyko tikrosios pjesės išvakarėse. Tikroje scenoje ji bus parodyta šį šeštadienį, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

FaceIT.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT