Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 26d. 14:24

Specialus įspėjimas žmonėms su širdies stimuliatoriumi: nelaikykite „iPhone“ prie širdies. Jokio kito telefono taip pat

iPhone 12 Pro
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Laikyti „iPhone 12“ prie širdies stimuliatoriaus nesaugu, kaip ir ten laikyti bet kurį kitą telefoną

Įmonė „Apple“ publikavo savo įrenginių priežiūros instrukcijų paaiškinimus siekiant atsakyti į klientų susirūpinimą internete pasklidus informacijai, jog „MagSafe“ magnetų sistema, įdiegta į naujuosius „iPhone 12“ ir kitus „Apple“ gaminius, yra nesaugi kai yra laikoma arti implantuojamų širdies ritmo vedlių, rašo „Ars Technica“.

Atnaujintame įspėjime klientams „Apple“ pakartoja ankstesnius teiginius, kad laikyti bet kokį „iPhone“ arti implantuoto širdies ritmo vedlio nesaugu, jei atstumas yra mažesnis nei 6 coliai (apie 15 centimetrų), o jei įrenginys tuo metu yra įkrovinėjamas belaidžiu būdu, šį atstumą reikėtų padidinti iki 15 colių (apie 40 cm). Ir nurodoma, kad „iPhone 12“ nėra specifiškai labiau pavojingi už kitus šių telefonų modelius.

Prieš kelias savaites mokslinis leidinys „Heart Rhythm Journal“ publikavo rezultatus bandymo, kuriame nustatyta, kad telefoną „iPhone 12“ su „MagSafe“ magnetų sistema priartinus prie širdies stimuliatoriaus, sutrinka to gyvybę gelbstinčio įrenginio veikimas. Po šio pranešimo internete, socialiniuose tinkluose pasklido gausybė žinučių, kad „iPhone 12“ yra ypatingai nesaugūs asmenims su širdies ritmo vedliais, nes juose yra „MagSafe“ magnetai.

Bet būtina pažymėti, kad „Heart Rhythm Journal“ aprašyto bandymo autoriai nenurodė, jog magnetų yra ir kituose šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose ir kiekvienas jų skleidžia elektromagnetinius signalus, dėl ko žmonės su širdies ritmo vedliais turėtų laikyti juos per tam tikrą atstumą nuo krūtinės ir tai buvo tiesa dar iki tol, kai „Apple“ pristatė „MagSafe“ sistemą 2020 m. rudenį.

Kitaip tariant, „iPhone 12“ yra iš tiesų nesaugūs laikyti prie krūtinės, kurioje implantuotas širdies stimuliatorius, tačiau jie yra ne daugiau nesaugūs nei „iPhone 11“, „iPhone X“ ar bet kuris kitas bet kurio gamintojo išmanusis telefonas. „Apple“ tvirtina, kad „iPhone 12“ su „MagSafe“ niekaip nekeičia įspėjimo, kuris galiojo ir anksčiau.

Štai kas rašoma tame įspėjime

„iPhone“ įrenginiuose yra magnetų ir kitų komponentų bei radijo įrenginių, kurie skleidžia elektromagnetinius laikus. Visi „MagSafe“ priedai (parduodami atskirai) taip pat yra su magnetais, o „MagSafe Charger“ ir „MagSafe Duo Charger“ krovikliuose yra ir radijo siųstuvų. Šie magnetai ir elektromagnetiniai laukai gali sąveikauti su medicininiais įrenginiais.

Nors visuose „iPhone 12“ modeliuose magnetų yra daugiau nei ankstesniuose „iPhone“ modeliuose, nemanoma, kad jie kelia didesnę magnetinės interferencijos grėsmę medicininiams įrenginiams, nei ankstesni „iPhone“ modeliai.

Medicininiai įrenginiai, tokie, kaip implantuoti širdies ritmo vedliai ir implantuojami defibriliatoriai, gali būti pagaminti su jautriais jutikliais, kurie reaguoja į arti esančius magnetus ir radijo siųstuvus. Norint išvengti bet kokių galimų šių įrenginių tarpusavio sąveikų, laikykite savo „iPhone“ įrenginius ir „MagSafe“ aksesuarus saugiu atstumu nuo savo implantuoto įrenginio (didesniu nei 15 cm atstumu arba didesniu nei 30 cm atstumu kai įrenginys yra įkrovinėjamas belaidžiu būdu). Bet dėl specifinių instrukcijų pasitarkite su savo gydytoju ir implantuojamo įrenginio gamintoju.

Kas yra „MagSafe“

„MagSafe“ yra nauja „iPhone“ priedų sistema, kuri prie „iPhone 12“ įrenginius leidžia magnetiškai prijungti prie „Qi“ belaidžio įkrovimo stotelės. Toks magnetinis kroviklio ir telefono pozicijos suderinimas leidžia padidinti belaidžio įkrovimo efektyvumą. Be to, kiek kitokia „MagSafe“ magnetų sistema buvo montuojama ir į senesnius „Mac“ kompiuterių modelius bei tikimasi, kad ji bus montuojama ir į ateities „Mac“ kompiuterius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT