Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 22d. 12:07

Steve‘as Wozniakas lietuvius skatins į inovacijas žvelgti kūrybiškiau

Vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve'as Wozniakas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve'as Wozniakas

Naujų technologijų plėtrai įgavus iki šiol neregėtą pagreitį, atrodo, kad viskas, ką galima išrasti, jau išrasta, o tuos išradimus beliko tik patobulinti. Tačiau norint sukurti išskirtinį produktą, reikia eiti dar nepramintu keliu.

Ką bendro turi tokios kompanijos, kaip „Apple“, „Facebook“ ar „Amazon“? Prie visų jų sėkmės gerokai prisidėjo ir kūrybiškumo skatinimas kompanijų viduje. Būtent apie kūrybiškumo svarbą technologijų ir inovacijų pasaulyje progreso konferencijoje „Login 2013“ dalinsis vienas iš kompanijos „Apple“ įkūrėjų – Steve‘as Wozniakas, kurį šių metų konferencijoje pristato ilgametė partnerė, telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“.

S. Wozniako nuomone, žmogus yra kūrybos elementas, o technologijos – tik įrankis. Jis spėja, kad artimiausioje ateityje didžioji inovacijų banga kils iš jaunų vizionierių, kurie nėra supančioti korporacijų reglamentais ir kurie dar nežino, ką jie turi pasiekti.

S. Wozniako manymu, inovacijos negali gimti vakuume: „Daugelio revoliucijas sukėlusių kompanijų, kuriomis žmonės žavisi iki šiol, pradžių pradžia buvo bendraminčių studijų draugų apjungtos jėgos. Tai yra įrodymas, kad novatoriai kuria vedini asmeninių siekių – tada gimsta geriausi pasaulyje projektai ar produktai.“

Kalbėdamas apie kūrybiškumą inovacijose, Silicio slėnio legenda pabrėžia, kad kūrėjai kiekviename žingsnyje turi mažiau galvoti apie naudą ar pelną, bet daugiau gilintis, ko žmonėms reikia iš technologijų ir pradėti nuo smulkiausių detalių. Ne mažiau svarbu – nenuleisti rankų, nes inovacijų sėkmė slypi nuolatiniame ieškojime. Juk 1976 m. pasaulį pasiekęs pirmasis S. Wozniako kūrinys – asmeninis kompiuteris „Apple I“ – sulaukė daugybės žmonių kritikos. Tačiau atkaklūs „Apple“ kūrėjai nenuleido rankų ir po metų į rinką išleido antrąjį savo išradimą – „Apple II“, tapusį šios kompanijos tramplinu į technologijų olimpą.

Pasak „Login“ iniciatoriaus Arnoldo Rogoznyj, kūrybiškumas ir inovacijos – tai šiuolaikinio verslo varomoji jėga. „Ateitis priklauso tiems, kurie į verslą ir gyvenimą žvelgia kūrybiškai, pasitelkdami originalias idėjas, – įsitikinęs A. Rogoznyj. – Būtent todėl šių metų „Login“ konferencija ir vadinasi „Keičiantys žaidimą“. Tikimės, kad įkvepianti S. Wozniako patirtis ir įžvalgos konferencijos dalyviams įrodys, jog drąsus kūrybiškumas ir netikėti sprendimai gali duoti labai gerų rezultatų.“

S. Wozniakas, įtrauktas į ryškiausių pasaulio išradėjų šlovės alėją, šiuo metu dirba vyriausiuoju mokslininku „Fusion-io“ kompanijoje. Taip pat jis filantropine veikla – Silicio slėnio mokyklose tobulina kūrybinio mąstymo programas, įkvėpdamas gabiausius JAV mokinius dirbti tik kūrybiškai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT