TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Steve'o Jobso laidotuves pagrasino sudrumsti radikali religinių ekstremistų organizacija – Vestboro bažnyčia

Vestboro bažnyčios aktyvistų piketas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vestboro bažnyčios aktyvistų piketas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tuo metu, kai milijonai pasaulio piliečių gedi Steve'o Jobso ir mintyse ruošiasi genijaus laidotuvėms, religinė Amerikos baptistų organizacija – Vestboro bažnyčia – žada sudrumsti rimtį ir ramybę „Apple“ įkūrėjo laidotuvių metu.

Vestboro baptistų bažnyčia (Kanzaso Vestboro baptistų bažnyčios organizacija), įkurta 1955 m. (tais pačiais metais gimė S.Jobsas) kuriai vadovauja pastorius Fredas Phelpsas. Ši nepriklausoma baptistų bažnyčia skelbiasi pamokslaujanti pagal reformatoriaus Jono Kalvino ideologiją. Vestboro baptistų bažnyčios ideologija yra skelbti Dievo žodį nusidėjėliams bei siūlyti iš sielos gilumos atgailauti už nuodėmes. Pagrindinis pastoriaus F.Phelpso tikslas –  kovoti JAV su paleistuvavimais ir homoseksualizmu. Todėl, kaip rašoma „Wikipedijoje“, ši bažnyčia turi daug fundamentalistiškai ekscentriškų internetinių puslapių.

Vestboro baptistų bažnyčia mikrobloge „Twitter“ skelbiasi, kad S.Jobso laidotuvių metu surengs piketą. Apie tai pirmoji pranešė pastoriaus dukra Mardžė.

„Jis (Steve'as Jobsas) nebuvo palankus Dievui ir mokė nuodėmės“, – rašo bažnyčios atstovė.

Nekenčia Amerikos valdžios ir gėjų

Vestboro bažnyčia, kurios neoficialus šūkis „Dievas nekenčia gėjų“, keliauja po Ameriką ir rengia protestus ne tik gėjų, bet ir tiesiog įžymybių bei žuvusių JAV kareivių laidotuvėse.

Paprastai piketuotojai laiko lenteles su užrašais „Dievas tavęs nekenčia“, „Amerika pasmerkta“ ar „Tu pateksi į pragarą“. 

Kaip praneša Austrijos radijas ORF, šios bažnyčios tikslas – sėti neapykantą kitaip manantiems.

Jos pastoriai keikia JAV valdžią ir jos į kitas šalis siųstus karius. Seksualinėms mažumoms skiriama ypatingai daug dėmesio.

13 pastoriaus vaikų ir 60 vaikaičių kone kasdien rengia piketus prieš „nuodėmes, kurios smukdo Ameriką“. Bažnyčia tvirtina, kad per praėjusius metus surengė 40 tūkst. demonstracijų 500 JAV miestų ir mistelių. Dažniausiai piketai rengiami prie bažnyčių arba kapinių.

2006 m. vasarį bažnyčia surengė didžiulį piketą per Martino Liuterio Kingo našlės – Koretės (Coretta) King laidotuves. Pastoriui F.Phelpsui užkliuvo, kad velionė gynė seksualinių mažumų teises.

Be to, F.Phelpsas siūlo pastatyti atminimo paminklą žvėriškai nužudytam gėjui Matthew Shepardui ir ant paminklo užrašyti: „dabar jis dega pragare“.

Pastorius Fredas Phelpsas įtrauktas į ekstremistų sąrašą, kuriems oficialiai draudžiama įvažiuoti į Didžiąją Britaniją.

VIDEO: Westboro Baptist Church chased away from Grammys

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT