Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„StumbleUpon“ – vieta, kur randamos interneto įdomybės

„StumbleUpon“ logotipas
„StumbleUpon“ nuotr. / „StumbleUpon“ logotipas
Šaltinis: skaitykIT.lt
0
A A

Internete pilna įdomių ir naudingų straipsnių, tačiau surasti juos, kai internetas užverstas milijonais menkaverčių projektų, ne taip ir lengva.

Turint laisvo laiko kažko įdomaus galime ieškoti savo pamėgtuose portaluose ar kankinti paieškos sistemas įvesdami raktinius žodžius. Tačiau yra ir daug geresnis būdas – svetainė „StumbleUpon“.

Tai vienas iš populiariausių pasaulyje socialinių tinklų, kuriame vartotojai suradę kažką tikrai įdomaus dalinasi su kitais šio tinklo vartotojais. Vienu mygtuko paspaudimu jūs keliausite nuo vieno įdomaus puslapio prie kito.

Tai vienas iš populiariausių pasaulyje socialinių tinklų, kuriame vartotojai suradę kažką tikrai įdomaus dalinasi su kitais šio tinklo vartotojais.Kaip dirba sistema? Viskas labai paprasta, tereikia užsiregistruoti šiame tinklalapyje ir į naršyklę įdiegti „StumbleUpon“ įrankių juostą. Būtent ji ir taps jūsų pagrindiniu palydovu šioje sistemoje. Taip pat nepamirškite profilyje pažymėti savo pomėgius. Įsidiegę įrankių juostą pamatysite tris pagrindinius mygtukus – „Stumble!“, „Like“ ir „Dislike“. Spaudžiant pirmąjį lange atsitiktinai atsivers vis nauja kitų vartotojų pasiūlyta svetainė.

Tačiau ji veikia ne ruletės principu. Iš pradžių gal bus siūlomi atsitiktiniai puslapiai, tačiau labai greitai, analizuodama jūsų spaudžiamus „Like“ ir „Dislike“ (liet. patinka ir nepatinka), sistema atsirinks jūsų interesus ir siūlys jūsų pomėgius ir interesus atitinkančius puslapius.

Kaip nuorodos į įdomius straipsnius patenka į sistemą? Jas pasiūlo vartotojai. Jei jūs paspausite „Patinka“ puslapyje, apie kurį ši sistema dar nežino, turėsite užpildyti nedidelę formą (komentaras, raktinis žodis) ir nuoroda bus įdėta į „StumbleUpon“ duomenų bazę bei siūloma kitiems vartotojams. Jei ir kiti tinklo vartotojai, pirmieji pamatę jūsų pasiūlytą nuorodą, paspaus „Like“, straipsnis taps populiarus ir jį pamatys milijonai tinklo vartotojų.

Be abejo šio tinklo nebūtų galima vadinti socialiniu tinklu, jei jame nebūtų visų tokiems tinklams tipiškų funkcijų. Tai ir draugų sąrašai, ir bendrijos pagal interesus, ir galimybė susirašinėti tarp vartotojų ir t.t.

Šis tinklas iš tiesų yra vienas geriausių būdų pasiknaisioti internete, o svetainių kūrėjams tai puikus būdas papildyti savo žinias ir gauti papildomų lankytojų savo puslapiams. Tiesa, šis tinklas veikia tik anglų kalba ir lietuvių, kiek pastebėjau, jame dar labai mažai.

skaitykIT.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT