Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 21d. 16:16

Sudužo išmaniojo telefono ekranas? Kauniečiai sukūrė naują „klijavimo“ technologiją

Aukštųjų technologijų įmonės „Ultratechnolgijos“ darbo sąlygos
Kauno mokslo ir technologijų parko nuotr. / Aukštųjų technologijų įmonės „Ultratechnolgijos“ darbo sąlygos

Dužęs išmaniojo telefono ekranas dažnam sukelia dilemą: pirkti naują įrenginį ar keisti stiklą senajam. Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi aukštųjų technologijų įmonė „Ultratechnolgijos“, pradėjusi dirbti užsienio rinkoms, šiandien atsigręžia į lietuvius ir siūlo išvengti didelių išlaidų. Įmonė užsiima LCD ekranų atnaujinimu, atstatant jų pradinę būklę pačių sukurta technologija.

Pernai įkurta įmonė iki šio sausio vykdė tik eksperimentinę veiklą – tobulino pačių sukurtą įrenginį ekranų atnaujinimui, tačiau užsakymų jaunai įmonės komandai jau ir dabar netrūksta. Sausio ir vasario mėnesiais užsienio klientams pagaminę bandomąsias partijas, lietuviai sulaukė pakartotinių užsakymų, – informuoja Kauno mokslo ir technologijų parkas.

Šiuo metu įmonė dirba su Vokietijos, Danijos ir Norvegijos užsakovais, jiems užsakymus vykdo 4 specialiai paruošti specialistai, kurie gali atnaujinti 20–40 ekranų per dieną.

„Verslo idėja gimė svarstant, kaip tokį dažną nemalonų „netyčiuką“ – dužusį telefono ekraną – padaryti mažiau skausmingu ir sumažinti išmetamų dar tikrai gerų telefonų kiekį. Norėjome suklijuoti ekraną jo nepakeičiant nauju, bet atnaujinant seną. Taigi, su draugais išplėtojome technologiją, kuri pasitarnautų originalių ekranų atnaujinimui“, – pirmuosius žingsnius versle prisimena UAB „Ultratechnologijos“ kūrėjas ir bendraturtis Jurijus Vlasovas.

Svarstydamas, kaip teikti šią, vadinamąją „refurbishing“, paslaugą, jaunas verslininkas kartu su draugais ištyrė esamą rinką ir pastebėjo, kad ekranus atnaujinančią įrangą siūlo nemažai Kinijos gamintojų.

„Vis dėlto, nors ir šią įrangą galima įsigyti Kinijoje, tačiau pastebėjome, jog ji greitai susidėvi ir trukdo kokybiškam darbui. Tuomet mums kilo idėja, susikurti savo įrenginius, patobulinti kiniškus ir patikrinti savo gamybos metodiką“, – sako įmonės bendraturtis J.Vlasovas.

Darbus atlieka „švariajame“ kambaryje

Kauno mokslo ir technologijų parko nuotr./Aukštųjų technologijų įmonės „Ultratechnolgijos“ darbo sąlygos
Kauno mokslo ir technologijų parko nuotr./Aukštųjų technologijų įmonės „Ultratechnolgijos“ darbo sąlygos

Sukūrusi savo ekranų atnaujinimo technologiją komanda gamybos procesus atlieka vienoje brangiausių „Santakos“ slėnyje įrengtų laboratorijų – „švariajame“ kambaryje. Taip vadinama penktą ISO švarumo klasę atitinkanti laboratorija, kurioje griežtai kontroliuojama aplinka.

Kambaryje turi būti užtikrintas itin švarus oras, turintis minimalią dulkių, mikrobų ar aerozolių koncentraciją aplinkoje, vyrauti pastovi drėgmė bei temperatūra.

Mikroelektronikos technologijos ypač jautrios elektrostatiniam krūviui, todėl net ir labai maži potencialų skirtumai gali sugadinti ištisą technologinį procesą. Dėl to svarbu, kad į aplinką nepatektų bakterijos, taip pat galinčios sukelti papildomus elektrinius krūvius.

„Tokioje aplinkoje atliekame aukščiausius švaros standartus reikalaujančius procesus – LCD ekrano ir stiklo sujungimą. Beje, aukštos švarumo klasės kambaryje pagrindinis pašalinių dalelių šaltinis yra žmogus. Dirbantys švariajame kambaryje privalo dėvėti specialius visą kūną dengiančius rūbus, kepures, kaukes, pirštines ir batus“, – pastebi J.Vlasovas.

Patarimų ieškojo pas mokslininkus

Įmonė savo ekranų atnaujinimo technologiją sukūrė bendradarbiaudama su KTU Medžiagų mokslo institutu.

„Vykdydami eksperimentinę gamybą Kauno mokslo ir technologijų parke, su mokslininkais dirbome vienoje komandoje ir naudojomės jų patarimais, kurie padėjo gamybos procesus pagreitinti net kelis kartus. Mums, kaip verslo atstovams, ši mokslo pagalba yra ypač naudinga ir reikalinga“, – teigia J.Vlasovas.

Šiuo metu įmonė dirba su Vokietijos, Danijos ir Norvegijos užsakovais, jiems užsakymus vykdo 4 specialiai paruošti specialistai, kurie gali atnaujinti 20–40 ekranų per dieną.

Kaina užsienio didmenininkams skiriasi, tačiau jei tokią paslaugą užsakytų galutinis vartotojas Lietuvoje, jam mobilaus telefono ekrano atnaujinimas kainuotų nuo 30 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:37
02:32
01:00

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT