Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 28d. 21:39

Sugalvoti vaiko vardą padeda „Google“

Mergaitė prie kompiuterio
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Mergaitė prie kompiuterio

Vis daugiau tėvų galvodami vardą savo atžalai naudojasi paieškos sistema „Google“ norėdami sužinoti, ar vardas populiarus, kokie žinomiausi žmonės jį turi ir ar jis neturi neigiamų sąsajų.

Knygos apie vaiko vardų parinkimą autorė Laura Wattenberg teigia, kad noras suteikti kuo unikalesnį vardą savo atžalai skaitmeniniame amžiuje sukėlė „tylias varžytuves“ tarp tėvų, kurie sugalvos originaliausią vardą, rašo Nytimes.com.

„Kai kurie vaikui vardą galvojantys tėvai įveda variantą į paieškos sistemą ir nusivilia: „O, ne, toks vardas jau yra. Jį turi bent trys žmonės“, – sako L.Wattenberg.

Amerikiečių pora Lecia ir Thoras Kaslofsky nusprendė pakeisti savo dukros vardo rašybą po to, įvedė jį į „Google“. Paaiškėjo, kad jų sugalvotas vardas „Kalia“ internete turi ne pačią geriausią reputaciją – „Google“ vaizdų paieškoje įvedus šį vardą rodomos striptizo šokėjų nuotraukos. Todėl jie pavadino dukrą „Kaleya“, kuris tariamas labai panašiai, skiriasi tik jo rašyba.

Šis raktažodis itin neigiamų asociacijų internete neturi. „Internete tokiu vardu pasivadinusi viena gotų paveikslų autorė ir muzikantai iš Ispanijos“, – sakė jie.

JAV tėvams skirto tinklalapio „LilSugar“ atlikta apklausa parodė, kad net 64 proc. respondentų prieš priimdami galutinį sprendimą, kokį vardą skirti atžalai, buvo įvedę jį į „Google“ paieškos sistemą.

Temos: 2 Google Vaikai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT