Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 3d. 08:40

Sukurtas savaime gyjantis raumuo suteikia robotams viltį

Robotinis raumuo
Robotinis raumuo

Kai žmogus pasitempia ar susižeidžia raumens audinį, nepaisant skausmo, jis sugyja. Tačiau to paties negalima pasakyti apie robotus, kuriems, kartais netgi visai menkos, traumos ir sužeidimai tampa „mirtinais“, nes kad ir kokie stiprūs robotai būtų, jų standūs dirbtiniai raumenys ne visuomet atlaiko žalos padarinius.

Vis dėlto kai ką pakeisti gali novatoriška polimerinė medžiaga, kuri yra neįtikėtinai elastinga ir tampri, todėl gali „savaime“ pasitaisyti, praneša portalas spectrum.ieee.org.

Stanfordo universiteto mokslininkai, vadovaujami mokslininkės Zhenan Bao, priėmė sau mestą iššūkį sukurti dirbtinį raumens audinį, ir tokiu būdu išgelbėti ne vieną robotą. Mokslininkų sukurtas polimero audinys turi daug neįprastų savybių. Pavyzdžiui, 2,5 centimetrų tamprios medžiagos lakštas gali būti ištemptas iki 2,5 metrų! O jeigu audinyje atsiranda skylė arba tarpas – medžiaga „sugyja“ pati.

„Dažniausiai dirbtiniai raumenys yra labai jautrūs bet kokiems pažeidimams, ir tai – labai veikia jų funkciją“, – teigia Z. Bao ir tikina, kad tobulinant šią naują technologiją, pamažu didėtų ir robotų ištvermė. Žinoma, robotams polimeras supergalių nesuteiktų, tačiau padarytų juos atsparesnius ir lankstesnius.

Nepaisant to, jog kūrėjų tikslas ne sukurti nenugalimus robotus, o analizuoti polimerų audinio potencialą ir adaptuoti tamprią medžiagą robotuose, siekiant šiek tiek padidinti jų dirbtinių raumenų ištvermę, tikėtina, kad absoliuti tokios medžiagos integracija į robotų gamybą garantuotų, jog ateities robotai iš tiesų būtų nenugalimi.

robotika.lt
Temos: 2 Robotika Raumenys
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT