Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukurtas tualetas, kuris šlapimą paverčia elektros energija

Sukurtas tualetas, kuris šlapimą paverčia elektros energija
Vakarų Anglijos universiteto nuotr. / Sukurtas tualetas, kuris šlapimą paverčia elektros energija
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos mokslininkai sukūrė tualetą, kuris šlapimą paverčia elektra. Technologija naudoja eilę mikrobiologinių kuro elementų, savyje turinčių mažyčių organizmų, kurie gyvena skaidydami šlapimą, o elektra gaunama kaip šalutinis jų darbo produktas.

Ankstesnysis išradimo modelis dar 2013 m. leido sėkmingai šlapimu įkrauti išmaniuosius telefonus. Tačiau mokslininkų komanda iš Vakarų Anglijos universiteto Bristolyje norėjo surasti praktiškesnį technologijos pritaikymo būdą ir dabar stengiasi padaryti taip, kad pabėgėlių stovyklos galėtų pilnai funkcionuoti naudodamos tik šlapimą.

Dar geriau – ši technologija galės gyvuoti amžinai ir elektros bus tol, kol žmonės sisios.

Dabar daugelyje pabėgėlių stovyklų nėra elektros, o tai jų gyventojus, ypatingai moteris, daro pažeidžiamus išnaudojimui, pavyzdžiui, kai šios naktį eina į tualetą. Tyrėjai tikisi, kad šlapimas sukurs pakankamai galios ne tik tam, kad apšviestų tualeto kabinas, bet ir kitas stovyklų zonas, ir padarys jas saugesnes žmonėms, kurie buvo priversti palikti namus dėl karo ar kitų priežasčių.

Be to, naujasis išradimas stovyklose padėtų sumažinti atliekų ir taršos kiekį. Tarša dažnai šalinama nehygieniškai, nes stovyklose nėra vandentiekio.

Šiuo metu sukurti vieną mikrobiologinį kuro elementą kainuoja 1,5 dolerio, o dabartinis visos struktūros prototipas kainuotų 900 dolerių. Tai – palyginti nedidelė kaina. Dar geriau – ši technologija galės gyvuoti amžinai ir elektros bus tol, kol žmonės sisios.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT