Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Susipažinkite su išradimu „bekoje kėde“, kuri leis prisėsti bet kur ir bet kada

Šiais visuotinio sėdėjimo laikais profesijų, kurių atstovai visą darbo dieną praleidžia ant kojų, aktualumas ir poreikis nė kiek ne menkesnis nei prieš dešimtmetį ar kitą. Slaugės ir slaugai, statybininkai ir statybininkės, kirpėjos ir kirpėjai, kulinarai ir kulinarės, automechanikai ir automechanikės. Sąrašą būtų galima tęsti. Tačiau tai jų fizinio nuovargio ir dėl to kenčiančios darbo kokybės nesumažins. O štai ši egzoskeletinė konstrukcija „Noonee“ tai padaryti gali. Naudojantis tokia, pailsėti galima net ir atliekant stovimą darbą.
Startuolio „Noone“ išradimas
Startuolio „Noone“ išradimas / Noone nuotr.

„Noonee“ – Šveicarijoje gimęs startuolis, kurio autoriai puoselėja idėją sukurti, jų teigimu, „bekoję kėdę“. Egzoskeletinė konstrukcija pritvirtinama prie užpakalinės šlaunų ir juosmens pusės. Nors atrodo gremėzdiškai, normaliai vaikščioti šie strypai visiškai netrukdo. O kai norisi padaryti pertraukėlę ir prisėsti, darbuotojui tereikia šiek tiek atsilošti atgal. Ir viskas. Tokiu būdu patogiai prisėsti galima bet kur: darbo vietoje, stovint troleibuse ar metro, vidury dykumos. Idėjos autorius, 29-erių Keithas Gunura šią mintį puoselėja nuo paauglystės.

Aliuminio ir anglies pluošto rėmas yra labai lengvas – abi „egzokojos“ sveria po 1 kilogramą. Jos priglaudžiamos prie kojų užpakalinės pusės ir tvirtinamos prie avalynės, ties kulnu. Egzoskeletas ties kelių sąnariu turi po lankstą (liaudiškai – „šarnyrą“), kuriais galima susirasti patogaus sėdėjimo aukštį ir pozą. Patogiai įsitaisius, įsijungia 6 voltų baterijos, kurios aprūpina egzoskeletą reikiamu energijos kiekiu. Baterijų pakaks 24 valandoms.

„Bekojė kėdė“ bus pradėta testuoti kitą mėnesį: egzoskeletą išbandys kai kurie BMW gamyklų darbininkai. Bus stebima, ar įrenginys mažina raumenų ir dėmesio nuovargį. Šiuos egzoskeletus metams baigiantis išbandys ir „Audi“ gamyklių darbuotojai.

Nors šis egzoskeleto prototipas atrodo gana gremėzdiškai, ateityje jis gali būti ištobulintas iki gerokai estetiškiau atrodančių proporcijų, dėl kurių įrenginį bus galima nešioti po rūbais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius