Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tapatybę pagal žmogaus akis atpažįstanti programa – jau išmaniuosiuose telefonuose

Eyeprint programa
Eyeprint programa
Šaltinis: 15min
0
A A

iš fantastinių filmų. Dabar „EyeVerify“ sukurta programėlė „Eyeprint“ tokius filmus gali paversti realybe: programėlė leidžia vietoje telefono PIN kodo duomenų apsaugai naudoti akių atpažinimo šabloną.

„Eyeprint“ biometrinė programinė įranga nustato tapatybę pagal žmogaus akis. Naudodamasi išmaniojo telefono kamera, programėlė užfiksuoja žmogaus akies vaizdą ir sukuria šabloną, kuriame yra informacija apie kraujagysles, venų modelius ir kitus fiziškai akyje aptinkamus dalykus.

Užuot naudojus telefono PIN kodą, telefoną ar tam tikras programas galima apsaugoti įdiegus šią programėlę.

Programėlė išsaugo šabloną, o kai norite atrakinti telefoną, jį turite laikyti prieš savo veidą ir žvilgtelėti į kairę arba į dešinę. Gautą atvaizdą sulyginus su šablonu, telefonas suvibruos ir atrakinimas bus baitas.

Ant žmonių akių obuolių matyti unikalūs ir nekintantys kraujagyslių vaizdai. Kiekviena akis turi du „akių antspaudus“, po vieną ant kiekvienos akies rainelės ir išmaniųjų telefonų kameros gali juos užfiksuoti.

„EyeVerify“ atliko tyrimą ir nustatė, kad programėlė nė karto nesupainiojo žmonių akių. Bendrovė šiuo metu jau turi keturis patentus, šešių patentų laukia ir vykdo tyrimus, kurie galėtų atnešti dar nuo 5 iki 10 naujų patentų.

„VentureBeat“ praneša, kad ši programėlė neliko nepastebėta – „Get in the Ring“ konkurse šią savaitę laimėjo 10 tūkt. JAV dolerių prizą ir pateko į kitą etapą.

Tam, kad programa veiktų, būtina naudoti „Android“4.0 ir naujesnės versijas. Lankytojų programėlės įvertinimas „Google play“ – 3,9 iš 5 balų.

Tiesa, programėlę galite išmėginti ne visuose telefonuose – skelbiama, kad ji veikia su „Samsung Galay S3”, “Samsung” “Galaxy S4”,”Galaxy Note 2”, “HTC One” ir visai neseniai – su “Sony Xperia Z”.

Yra ir programų, galinčių pagal akių vyzdžius nustatyti PIN kodą. 15min.lt jau rašė, kad mokslininkai naudodamiesi „PIN Skimmer“ sugebėjo tiksliai nustatyti telefono PIN kodą.

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Google+“ ir „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT