Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 lapkričio 7d. 11:35

Tarptautinėse programėlių dirbtuvėse „AppCamp“ – pasaulinio lygio mentoriai

Aplikacijų dirbtuvių „AppCamp“ akimirka
BFL nuotr. / Aplikacijų dirbtuvių „AppCamp“ akimirka

Lapkričio 9–11 dienomis vyksiančiame tradiciniame telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ ir „AppCamp“ renginyje šiemet dalyvaus pasaulinio lygio mentoriai iš tokių kompanijų kaip „ING Direct“, „Microsoft“, „TeliaSonera“, „Groupon“ ir kitų. Norą dalyvauti antrosiose tarptautinėse mobiliųjų programėlių dirbtuvėse „AppCamp“ jau pareiškė daugiau kaip 300 kūrėjų, tarp jų – atstovai iš Švedijos, Italijos, Latvijos, Baltarusijos bei Suomijos.

„Tarptautinės mobiliųjų programėlių dirbtuvės yra unikali iniciatyva, suburianti kūrybingiausius jaunus Lietuvos žmones ir pritraukianti lietuviškas aplikacijų idėjas. Trijų dienų komandinis darbas ir pažintis su pasaulinio lygio mentoriais jaunuosius mūsų aplikacijų kūrėjus įkvepia sukurti novatoriškus sprendimus, tarp kurių jau turime ir pelniusių tarptautinį pripažinimą. Aktualumas, naudingumas pasauliniu mastu – štai tikslas, kurio linkiu siekti šių metų „AppCamp“ dalyviams“, – sakė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Įgyvendinti savo sumanymus dalyviams šiemet padės apie 60 Lietuvos ir užsienio šalių mentorių, tarp kurių – iš JAV atvykstantis „ING Direct“ mobilios bankininkystės vadovas Kjellas Hegstadas bei geriausiai įvertintos „Windows Phone“ ir „Windows 8“ programėlės „Coctail Flow“ kūrėjas Gergely Oroszas.

„Pastebime naują tendenciją – šiemet kur kas daugiau kūrėjų pareiškė norą kurti programėles, kurios padės spręsti tam tikras socialines problemas. Pamažu atsiranda suvokimas, kad mobiliosios aplikacijos gali ne tik palengvinti tam tikrų kasdienių užduočių atlikimą, bet ir būti naudingos visuomeniniais tikslais“, – pasakojo UAB „AppCamp“ generalinis direktorius Tomas Martūnas.

Į komandas susibūrę programuotojai, kūrėjai, rinkodaros specialistai, dizaineriai ir idėjų turintys entuziastai šių metų renginyje planuoja sukurti programėles, kurios padės rinkti lėšas įvairioms sveikatos apsaugos asociacijoms bei tėvų ir vaikų bendravimo skatinimui. Tarp jau pristatytų idėjų – planai sukurti ir konkrečias problemas padėsiančias spręsti programėles, tokias kaip teismo posėdžių ar norimų bylų sekimas, masažo gidas, programėlė, leisianti kovoti su automobilių parkavimo taisyklių pažeidėjais.

Geriausių programėlių autoriams atiteks piniginis prizas, taip pat „Samsung“, „Omnitel“ ir „Microsoft“ įsteigti prizai. Trys geriausios komandos turės galimybę pristatyti savo idėjas Vilniuje vyksiančio tarptautinio renginio „Silicon Valley Comes to Baltics“ metu.

„Sėkmingų pavyzdžių, kai idėja yra ne tik gerai išvystoma, bet ir sulaukia didelių kompanijų investicijų, yra nemažai, – sakė „Samsung“ vadovas Lietuvoje Simonas Skupas. – Mobiliosios aplikacijos – puiki galimybė kūrybiškiems, aktyviems žmonėms savo idėjas paskelbti Lietuvai ir visam pasauliui.“

Renginyje gali dalyvauti visi, kas turi idėjų ar sugebėjimų jas paversti veikiančiomis, naudingomis ir populiariomis programėlėmis. Autoriai galės kurti programėles bet kurioms didžiosioms operacinėms sistemoms – „Android“, „Windows Phone“, „iOS“ ir kt.

Registruotis į tarptautinių programėlių dirbtuves programuotojai, dizaineriai, vadybininkai kviečiami iki lapkričio 8 d. Daugiau informacijos apie renginį rasite „AppCamp“ tinklalapyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT