Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 12d. 11:57

Technologijos visai šeimai - kuris pasirinkimas jūsų nenuvils?

„Robotiada 2018“
Alfredo Pliadžio nuotr. / „Robotiada 2018“

Sušokti salsą su Gineso rekordų knygos voru? Humanoidinis robotas, galintis jausti jausmus? Paroda atvirame kosmose? Šiame straipsnyje apžvelgiami du renginiai, vykstantys beveik tuo pačiu metu, tad kuris iš jų - Robotų miestas ar Kosminė stotis: Robotiada - tėra pigus reklaminis triukas, o kuris - lankytojų dėmesio ir pinigų vertas reginys?

Robotų miestas“ arba Город роботов, yra interaktyvi keliaujanti robotų paroda, pradėta organizuoti didžiuosiuose Rusijos miestuose – Kazanėje, Saratove, Volgograde, Lipetske, Smolenske ir kituose miestuose, 2019 metais pasiekusi Europą – Baltijos šalis.

Kosminė stotis: Robotiada – tai vienos dienos technologijų renginys šeimoms, kuriame vyksta kosmoso paroda, technologijų dirbtuvės vaikams bei didžiausios šalyje moksleivių ir profesionalų robotų varžybos.

Renginiai šeimoms reikalauja atsakingo pasirinkimo – planuotas nuostabus savaitgalis su šeima gali tapti sunkia diena su galybe rūpesčių, jei neatsakoma į šiuos klausimus:

  • Renginyje esančios veiklos – ar jos įdomios tiek vaikams, tiek suaugusiems?
  • Renginio išpildymas – pigi reklama ar reali vertė visai šeimai?
  • Papildoma vertė renginyje – ar galiu tikėtis daugiau, nei rodoma reklamoje?

Verta apsilankyti ar vertėtų praleisti? Detalūs atsakymai į šiuos klausimus – toliau esančiame tekste, autorių rekomenduojamas pasirinkimas – teksto pabaigoje.

Renginyje esančios veiklos – ar jos įdomios tiek vaikams, tiek suaugusiems?

Robotų miestas į Lietuvą atkeliavo su skambiais pasiūlymais – sušokti salsą su voru – Gineso rekordų knygos rekordininku, humanoidinis robotas, galintis jausti jausmus ir galybė kitų robotų – pasak organizatorių, parodoje yra net 72 skirtingi robotai. Nors šokantis voras tėra žaislas, skirtas vaikams, o humanoidinis robotas, jaučiantis jausmus – už netoliese esančios uždangos sėdinti darbuotoja, atsakinėjanti į vaikų klausimus. Toks reklamos išpildymas kelia lengvą šypseną, jei netenka stovėti vakarinėse ar savaitgalio eilėse. Apsilankius ne piko metu paroda yra įdomi vien dėl didelio robotų kiekio, ypatingai jauniesiems parodos lankytojams. Ši paroda apsiriboja beveik vien įdomiais robotais, tačiau organizatoriai neskyrė dėmesio jos įgyvendinimui ir papildomoms veikloms, nes šiose dalyse renginys yra nebaigtas.

Ar veiklos įdomios tiek vaikams, tiek suaugusiems? Taip, jei pasirinksite ankstyvo ryto arba vėlyvo vakaro laiką, kuomet neteks laukti eilėse.

Kosminė stotis: „Robotiada“ reklamoje žada nepamirštamą vaizdą į atvirą kosmosą, didžiausią kiekį technologinių dirbtuvių vaikams, galybę pramogų ir įtraukiančią Lietuvos kosmoso parodą, susisiekus su organizatoriais šie plačiai papasakojo apie dirbtuves bei pramogas: Mokslinis šou, virtualios realybės šarvuočio valdymo, dviračių ir automobilių lenktynių simuliatoriai, kosminės fotosesijos, didžiausia šalyje LEGO paroda;

Dirbtuvėse bus testuojami lietuvių mokslininkų sukurti mobilūs robotai, vaikai naudodami modernius edukacinius robotus mokysis kaip Marso planetoje įsteigti žmonių koloniją, išmokę apie elektros srovę kurs šviečiančias atvirutes, išmėgins elektros inžineriją ir litavimą bei atliks bandymus su Van de Grafo generatoriumi. Renginio dirbtuvės yra tokio masto, retai matomų Lietuvoje. Pilną dirbtuvių sąrašą galite rasti čia.

Šio renginio išskirtinumas – dėmesys Šeimoms. Pramogos, paroda ir dirbtuvės yra sukurtos visai šeimai – parodoje matysite milžinišką kiekį vaikų mėgiamų LEGO, įvairių robotų bei kitų technologijų, dirbtuvėse – suaugusiam žmogui sunkiai suvokiamos, tačiau verčiančios susimąstyti temos bei užduotys, kurios vaikams – tikras mokslinis desertas.

Ar veiklos įdomios tiek vaikams, tiek suaugusiems? Taip, renginio veiklos skirtos visai šeimai, o jų kiekis – iš tiesų įspūdingas.

Renginių išpildymas ir papildoma vertė

Robotų miestas – įspūdinga robotų kolekcija, kurios pristatomas robotų ir technologijų kiekis yra pribloškiantis, parodoje esančios pramogos – itin įspūdingos vaikams. Išpildymas reikalauja kritikos – viso apsilankymo metu neapleidžia jausmas, kad renginyje dirbantis jaunas, dažnai mieliau rusiškai kalbantis personalas buvo menkai apmokytas, negalintis atsakyti į gilesnius klausimus, kurie nebuvo numatyti renginio organizatorių. Šį trūkumą jaunuoliai itin stengiasi kompensuoti šypsenomis ir įdomiais faktais apie parodoje esančius robotus, tačiau akivaizdu, jog darbuotojų apmokymas ir kokybiškas įgyvendinimas nebuvo organizatorių prioritetas.

Kosminė stotis: „Robotiada“ organizatoriai pilnam renginio išpildymui skyrė 8 mėnesius – Lietuvoje nematytos kosmoso projekcijos, kurias lankytojai išvys visoje pagrindinėje renginio erdvėje, pramogų, dirbtuvių ir kitų veiklų kiekis – vienam lankytojui šių yra daugiau nei 30, tai reiškia, jog norint išbandyti bent pusę jų – teks išsirinkti labiausiai žavinčias veiklas. Varžybos yra lankytojų dažnai pamirštama, tačiau įtraukianti pramoga, ypatingai didžiausių metalinių robotų kovų kategorijoje. Pasidomėjus apie išpildymą ir laukiančias eiles (2018 metų „Robotiadoje“ laukė įspūdingos eilės ir skraidantys robotai rykliai) organizatoriai patikino, jog šių metų renginyje lankytojai turės daugiau laiko mėgautis įvairiomis veiklomis ir eilių galime tikėtis tik prie renginio durų, jei lankytojai bilietus planuotų įsigyti tą pačią dieną.

Jūsų pasirinkimas – Kosminė stotis: „Robotiada“

Kosminė stotis: „Robotiada“ lankytojams siūlo didesnį veiklų pasirinkimą – technologijų paroda, kurioje – LEGO paroda, Lietuvos kosmoso paroda, įvairios lietuvių sukurtos technologijos. Nematytas technologinių dirbtuvių kiekis ir jų temos – aktualiausios šio šimtmečio kosmoso tematikos temos, pagrįstos realių žmonijos laukiančių uždavinių. Pramogos yra orientuotos į visą šeimą – skirtos tiek vaikams, tiek suaugusiems. Įtraukiančių veiklų kiekis užtikrina įtraukiantį, šeimynišką šeštadienį, o jų kaina – dalis to, ko galima tikėtis iš tokio renginio.

Kosminė stotis: „Robotiada“ bilietus rasite čia.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT