Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 22d. 13:05

Technologijų pažanga: įdomiausios dabartinės kryptys ir didžiausios viltys

Matematika 15MAX
This is Engineering RAE nuotr./ Unsplash nuotr. / Matematika

Prieš keletą mėnesių ekonomikos analitikas Noahas Smithas pastebėjo, kad mokslo pažanga yra tarsi rūdos kasyba. Randate gyslą, kuri, jūsų manymu, yra perspektyvi. Nusprendžiate rizikuoti ir metate dideles investicijas. Eksploatuojate šaltinį tol, kol jis išsenka.

Problema ta, kad per pastaruosius kelis dešimtmečius tik kelios tokios „gyslos“ tikrai pasiteisino ir pakeitė žmonių gyvenimą. Informacinių technologijų srityje atradimai akivaizdžiai buvo didžiuliai, pavyzdžiui, internetas ir išmanusis telefonas.

Iš dalies dėl viešųjų investicijų švarios energijos srityje taip pat netrūko sparčiai diegiamų inovacijų. Saulės modulių kaina nuo 1976 metų sumažėjo 99,6 procento.

Tačiau pasaulį keičiančių proveržių, nors jie vis dar reikšmingi, šiandien pasitaiko mažiau nei kadaise. Jei gimėte 1900 metais, o mirėte 1970-aisiais, jūs gyvenote nuo laikų, kai žmonės keliaudavo arklių traukiamais vežimais iki žmogaus nusileidimo Mėnulyje. Jūs matėte, kaip plačiai paplito elektra, oro kondicionieriai, aviacija, automobiliai, penicilinas ir dar daug kitų išradimų.

Bet jei gimėte 1960-aisiais ir tebegyvenate šiandien, vairuoti ir skraidyti yra saugiau, tačiau kitais atžvilgiais šie gyvenimo aspektai mažai pakito, o jūsų virtuvė, išskyrus mikrobangų krosnelę, irgi iš esmės liko tokia pati.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:03
04:35
00:51

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT