Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 3d. 10:35

Telefoniniai sukčiai korteles įsigyja savaitei, kartais – keliems mėnesiams

Telefoninis sukčius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Telefoninis sukčius

Mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ 2016-aisiais blokavo 344 telefoninių sukčių SIM korteles, naudotas įkalinimo įstaigose, „Omnitel“ – dar 255. Sukčių ryšio priemones bendrovės blokuoja bendradarbiaudamos su Lietuvos policijos departamentu.

Bendrovės „Tele2“ analizė atskleidė, kad 92 proc. tokių kortelių buvo aktyvuotos ne seniau kaip prieš tris mėnesius. O didžioji dauguma kortelių – 53 proc. – aktyvuotos vos prieš savaitę.

„Siekiame, kad būtų užkirsta kaip įmanoma daugiau telefoninių sukčiavimo atvejų. Akivaizdu, kad būtų pažaboti sukčiai pakanka registruoti naujas išankstinio mokėjimo korteles – tai užkirstų kelią didžiajai daliai nusikaltimų ir nesukeltų sunkumų vartotojams“ – komentavo Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Praėjusiais metais įkalinimo įstaigose blokuotų SIM kortelių skaičius vėl didėja – tai patvirtino ir „Teo“ bei „Omnitel“ rizikos valdymo vadovas Vytautas Bučinskas:„Pernai iš viso užblokavome 255 išankstinio mokėjimo SIM korteles, daugiausiai skambinta iš Pravieniškių, Kybartų ir Marijampolės įkalinimo įstaigų, mažiausiai – iš Vilniaus. Per metus blokuotų SIM kortelių skaičius išaugo 25 procentais, tai rodo, kad telefoniniai sukčiai vėl suaktyvėjo, todėl papildomos priemonės, tokios, kaip privaloma išankstinio mokėjimo kortelių registracija, padėtų teisėsaugai efektyviau kovoti su tokio tipo nusikaltimais.“

Bendrovė „Tele2“ sukčių SIM korteles blokuoja jau trejus metus. Taip užkertamas kelias nusikaltimams, kuriuos, naudodamiesi išankstinio mokėjimo SIM kortelėmis, dažniausiai padaro įkalinimo įstaigose kalintys asmenys. Iš viso per tą laiką blokuota per 1 200 SIM kortelių.

Telefoniniai sukčiai dažniausiai prisistato kaip bankų darbuotojai.

SIM korteles įmonė blokuoja remiantis Lietuvos kriminalinės policijos sukurtu ir nuolat atnaujinamu algoritmu. Algoritmas paremtas reguliariai atnaujinama analize apie telefoninių sukčių veiklos metodus bei veikimo scenarijus. Blokuojamos visos algoritmą atitikusios SIM kortelės. Pagal tarptautinį mobiliojo ryšio įrangos numerį (IMEI) užblokuojami ir kartu su jomis naudojami telefonai.

Telefoniniai sukčiai dažniausiai prisistato kaip bankų darbuotojai, ir įspėja apie tariamą pavojų asmens sąskaitoje esantiems pinigams, o norint užtikrinti saugumą siūlo padiktuoti saugos kodus.

Taip pat sukčiai prisistato policijos, ligoninių ir kitų tarnybų specialistais ar konkursų organizatoriais. Sulaukus įtartinų skambučių ar SMS žinučių, gyventojai raginami nedelsiant kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT