Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 12d. 15:14

„Telia“ pradeda mobiliojo tinklo atnaujinimą su „Ericsson“ įranga

Mobiliojo ryšio stotis
Pranešimo autorių nuotr. / Mobiliojo ryšio stotis

Šiandien „Telia“ visoje Lietuvoje pradeda diegti naujos kartos „Ericsson“ bazines mobiliojo ryšio stotis. Per artimiausius trejus metus bus įdiegta apie 2000 bazinių stočių – taip „Telia“ tinklas taps tvaresnis, saugesnis ir visiškai paruoštas komerciniam 5G diegimui ateityje.

„Dabartinė mobiliojo ryšio tinklo įranga atitinka šiandienos poreikius ir leidžia užtikrinti „Telia“ lyderystę mobiliojo ryšio srityje. Tačiau skaitmeninei visuomenei jau artimoje ateityje reikės dar daugiau duomenų ir greičio. Esame pirmieji Lietuvoje įdiegę 2G, 3G, 4G, o dabar ir 5G ryšį. Su „Ericsson“ įranga iš esmės atnaujiname visų technologijų mobiliojo ryšio tinklą Lietuvoje. Tam skiriame dideles investicijas, kad mūsų paslaugos būtų ne tik kokybiškos ir inovatyvios, bet ir tvarios“, – sako „Telia“ vadovas Danas Strömbergas.

„Ericsson“ labai vertina partnerystę su „Telia“ Lietuvoje ir visos „Telia“ įmonių grupės mastu. Tvarumo tikslų įgyvendinimas išlieka abipusiai svarbiausiu prioritetu ir mes laikomės to paties požiūrio kurdami skaitmeninę ateitį, kurios pamatu taps 5G technologija. Suteikdama naujas galimybes žmonėms, verslui ir visuomenei bei skatindama inovacijų kūrimą, 5G technologija prisidės prie viso regiono ekonomikos augimo“, – sako „Ericsson“ Šiaurės ir Vidurio Europos regiono vadovė Jenny Lindqvist.

Visame „Telia“ radijo prieigos tinkle (angl. radio access network, RAN) bus naudojama „Ericsson“ įranga. Su šia Švedijos bendrove dar pernai metų pabaigoje pasirašytas strateginės partnerystės susitarimas, o dabar prasidėjo realūs darbai – greta Vilniaus jau iškilo pirmosios „Ericsson“ bazinės stotys.

„Ericsson“ įranga ne tik pagerins dabartinio 4G ryšio kokybę, bet ir užtikrins galimybę reikalingose vietose įjungti naujos kartos 5G ryšį, kai tik bus prieinami tam būtini radijo dažniai. Be to, naujasis „Telia“ 5G ryšys iki penkių kartų efektyviau naudos elektros energiją, vertinant pagal perduodamų duomenų kiekį, o tai ypač svarbu atsižvelgiant į nuolat augančias duomenų apimtis ir „Telia“ tikslą jau 2030 metais savo veikloje pasiekti nulinę CO2 emisiją.

Pirmuosius „Ericsson“ įrangos bandymus „Telia“ atliko kovo pabaigoje, o dabar Vilniaus šiaurinėje dalyje diegiamas pilotinis bazinių stočių klasteris, skirtas įrangos testavimui ir derinimui realiomis sąlygomis. Nuo gegužės bus pradėtas įrangos atnaujinimas viso tinklo mastu, truksiantis trejus metus. Darbus „Telia“ specialistai atliks drauge su bendrovėmis „Eltel Networks“, „Telteka“ ir „Empower-Fidelitas“.

Bazinių stočių atnaujinimo metu, „Telia“ dės visas pastangas, kad užtikrintų kritinių mobiliojo ryšio paslaugų pasiekiamumą. Vis dėlto pavieniais atvejais galimi trumpalaikiai, iki kelių valandų trunkantys mobiliojo ryšio paslaugų sutrikimai ar sulėtėjęs mobilusis internetas. Vartotojams dėl to nieko daryti nereikia, įjungus atnaujintą bazinę stotį paslaugos veiks kaip įprasta ar dar geriau.

Nuo pernai lapkričio „Telia“ klientai pirmieji Lietuvoje galėjo testuoti naujos kartos nekomercinį 5G mobilųjį ryšį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centruose, o nuo gruodžio – ir Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje. Komercines 5G mobiliojo ryšio paslaugas Lietuvoje „Telia“ pradės teikti įsigijus reikiamus dažnius RRT organizuojamuose 5G dažnių aukcionuose, planuojamuose surengti iki 2021 metų pabaigos.

Tuo tarpu remiantis RRT matavimų duomenimis, 2020 metais vidutinė mobiliojo interneto sparta „Telia“ 4G tinkle siekė 85,06 Mb/s ir buvo atitinkamai 30 proc. bei 87 proc. didesnė nei kitų dviejų operatorių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:53
27:22
19:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT