Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 3d. 17:15

„Telia“ skundas dėl sandorio tarp „Bitės“ ir „Telecentro“ turės būti nagrinėjamas teisme

„Bitė Lietuva“, „Mezon“
„Bitė Lietuva“, J.Kalinsko nuotr. / „Bitė Lietuva“, „Mezon“

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patenkino „Telia“ skundą ir įpareigojo pirmosios instancijos teismą įvertinti Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimą padaryti išimtį „Bitė Lietuva“ valdomos įmonės „Mezon“ naudai retrospektyviai pakeičiant dažnių įsigijimo tvarką.

„Teismo sprendimą pradėti nagrinėti skundą dėl rinkos reguliatoriaus padarytos išimties laikome brandžios šalies teisinės sistemos požymiu ir mūsų konstitucinės teisės į gynybą pripažinimu. Didžiulis šalių aktyvumas ir paaiškinimų gausa įrodo, kad vyksta realus ginčas dėl pažeistų interesų, kurį spręsti turėtų būtent teismas, – sako „Telia“ teisės vadovė Daiva Kasperavičienė.

Lietuvos radijo ir televizijos centrui (LRTC) paskelbus apie „Mezon“ verslo pardavimą, „Telia“ ginčijo 2 iš 16 dažnių juostų perleidimo faktą, nes būtent jie suteikia neproporcingą vieno rinkos žaidėjo pranašumą prieš kitus.

„Telia Company“ atliktos tarptautinės ekspertizės vertinimu, vien trijų iš 16-os „Telecentro“ valdytų dažnių rinkos vertė siekė apie 60 mln. eurų. Tuo metu skelbiama, jog „Mezon“ verslas su visais klientais, pastatais, įranga ir jiems skirtais dažniais buvo parduotas vos už 20 mln. eurų.

„Teismams atsisakius nagrinėti tokio pobūdžio ginčus būtų sudaromos sąlygos valstybės institucijoms privilegijuoti vienus ūkio subjektus ir diskriminuoti kitus be jokios efektyvios tokių sprendimų kontrolės ar užkardymo. O vienintelis klausimas, kurį visą laiką kėlėme, yra tik ar valstybei priklausantis turtas – radijo dažniai – buvo parduoti skaidriai ir užtikrinant sąžiningą konkurenciją“, – kalbėjo D.Kasperavičienė.

„Telia“ niekada nesiekė sustabdyti jau įvykusio „Mezon“ pardavimo bendrovei „Bitė Lietuva“ ir nuosekliai laikėsi nuomonės, kad valstybė ir jos valdomas LRTC neturėtų dalyvauti komercinėje veikloje.

„Telia“ yra didžiausias telekomunikacijų sektoriaus investuotojas Lietuvoje – bendrovė kasmet investicijoms skiria po maždaug 50 mln. eurų. Todėl, pasak „Telia“ teisės vadovės, visiems rinkos žaidėjams sudarytos vienodos ir sąžiningos konkurencijos sąlygos yra svarbi žinia visiems investuotojams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

02:27
01:48
01:02

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT