Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tokijo publika nustebimo šūksniais pasveikino sferinį skraidantį aparatą

Japonijos gynybos ministerija sukūrė sferos pavidalo skraidantį aparatą, galintį skraidyti įvairiausiomis kryptimis ir staigiai jas keisti.
Kadras iš „YouTube“ / Japonijos gynybos ministerija sukūrė sferos pavidalo skraidantį aparatą, galintį skraidyti įvairiausiomis kryptimis ir staigiai jas keisti.
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Ore jis laigo visai kaip NSO: įvairiausiomis kryptimis, staigiai jas keisdamas, o operatoriui panorus gali ir pakibti ore ar nusileisti ant grindų ir riedėti jomis it kamuolys. Tik išnykti jis dar nesugeba.

Tačiau sferos pavidalo skraidantis aparatas, sukurtas Japonijos gynybos ministerijoje, Tokijo publiką sužavėjo ir be teleportacijos funkcijų.

Pakilęs į orą (tai jis atlieka vertikaliai – kaip sraigtasparnis), radijo bangomis valdomas rutulys gali išvystyti 65 kilometrų per valandą greitį. Kadangi ore aparatas juda kaip reaktyvinis lėktuvas, jis, manipuliuodamas rutulio viduje sumontuotų sparnų detalėmis, gali staiga šauti į priekį, kas yra neįmanoma sraigtasparniams.

Stabilumą ore užtikrina trys aparato viduje sumontuoti giroskopai. Tad jei aparato kelyje netikėtai pasitaikytų kliūtis ir jį kliudytų, aparatas išliktų ore ir tęstų savo kelionę reikiamu maršrutu.

„Kadangi aparatas yra sferos formos, ant žemės nusileisti jis gali bet kuriuo šonu, o nusileidęs – riedėti žemės paviršiumi visomis kryptimis“, – pasakoja Japonijos gynybos ministerijos atstovas Fumiyukis Sato.

Vienas įspūdingiausių šio aparato parametrų – netikėtai maža kaina. Kadangi jis sukonstruotas iš nebenaudojamų mechanizmų dalių, jo kaina siekia tik 1,4 tūkst. JAV dolerių.

Japonijos gynybos ministerija jau paskelbė numatanti galimybę tokį aparatą panaudoti tyrimuose ir gelbėjimo operacijose.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą:

VIDEO: Spherical Flying Machine Developed by Japan Ministry Of Defense #DigInfo

Technologijos.lt
Komentarai
Temos Japonija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT