Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 3d. 11:15

Turkijos kariuomenė pirmoji pasaulyje pradės naudoti kulkosvaidžiais ginkluotus dronus

Kulkosvaidžiu ginkluotas bepilotis orlaivis „Songar“
Stopkadras / Kulkosvaidžiu ginkluotas bepilotis orlaivis „Songar“

Besibaigiant 2019-iems metams, Turkija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, įsigijusia karinės paskirties sraigtinį bepilotį orlaivį, aprūpintą kulkosvaidžiu.

Dronas, vadinamas „Songar“, gali gabenti kulkosvaidį su nutaikymo sistema ir 200 šovinių talpos dėtuvę.

Pabrėžiama, kad „Songar“ dronas yra pakankamai tikslus: šaudant iš 200 metrų atstumo kiekviena kulka gali pasiekti žmogaus dydžio taikinį. Taiklumas jau dabar stebėtinas, bet tvirtinama, kad jį galima dar labiau padidinti - į žmogaus dydžio taikinį kulkos galėtų tiksliai lėkti ir iš 400 metrų atstumo.

„Songar“ droną sukūrė Turkijos elektronikos kompanija „Asisguard“. Gamintojo teigimu, žmogus šį droną gali valdyti būdamas nuo jo iki 10 km atstumu.

Vos vienu valdymo įrenginiu vienu metu galima valdyti 3 atskirus „Songar“ dronus, atlikti misijas dienos bei nakties metu, peržiūrėti dronų fiksuojamą vaizdą ir spręsti – kada šaudyti.

Kompaniją droną aprūpino dviem sistemomis, kurios leidžia maksimaliai sumažinti neigiamą vėjo poveikį, šaudymo metu atsirandančią atatranką ir užtikrinti itin didelį ginklo valdymo tikslumą.

VIDEO: Turkish Made Drone Becomes Flying Machine Gun "SONGAR"

Reikia pripažinti, kad „Songar“ nėra pirmasis dronas su kulkosvaidžiu, ir akivaizdu, jog tokie dronai yra skirti būtent kariuomenėms. Karys gali užpulti priešą būdamas ganėtinai toli nuo jo ir taip apsaugoti save.

Tačiau atsirandant vis didesniam ginkluotų bepiločių orlaivių asortimentui, atrodo, tik laiko klausimas, kol karinių tyrimų laboratorijos nuspręs kurti skraidykles, gebančias veikti ir be žmogaus įsikišimo. Ir, tiesą sakant, taip jau daroma.

Štai Kinija visai neseniai pradėjo į Artimuosius Rytus eksportuoti savarankiškai veikiančius dronus-žudikus.

Tad nors šiems „Songar“ dronams vis dar reikės operatoriaus, yra tikimybė, kad kiti ginkluoti dronai, kuriais savo arsenalą papildys Turkija, bus autonominiai. Ir tai skamba dar baisiau.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT