Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 12d. 13:00

„Tuščios laikmenos“ mokestis papildytų dalies Seimo narių kišenes

USB raktas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / USB raktas

Seimas grįžo prie daug diskusijų ir ginčų sukėlusių įstatymo pakeitimų, kuriais norima papildomai apmokestinti visas atminties laikmenas ir jas turinčius įrenginius. Šias išmokas turėtų gauti ir mažiausiai penki parlamentarai.

Seime po pateikimo pritarta parlamentaro Juliaus Dautarto parengtoms Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisoms. Artimiausiu metu jas svarstys Seimo komitetai, o vėliau jų likimą spręs Seimas.

Šios pataisos numato išmokas, skirtas autorių kompensacijoms už kūrinių kopijavimą, rinkti už atminties korteles, USB atmintines, išorinius ir vidinius kompiuterių atminties diskus, vaizdo ir garso atkūrimo įrangą, telefonus ir net spausdintuvus.

Tokias išmokas renka ir paskirsto autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacijos.

Mažiausiai penki Seimo nariai (Laimontas Dinius, Asta Baukutė, Ligitas Kernagis, Arūnas Valinskas ir Dalia Teišerskytė) savo interesų deklaracijoje buvo nurodę, kad gauna išmokas iš tokių asociacijų. Taigi priėmus šias pataisas turėtų padidėti ir jų pajamos.

Seimo statutas numato, kad klausime privatų interesą turintis parlamentaras apie tai privalo informuoti posėdžio pirmininką ir nusišalinti nuo tolesnio klausimo svarstymo bei balsavimo.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas teigė, kad šie parlamentarai nuo balsavimų privalės nusišalinti.

„Svarstyme jie gali dalyvauti, diskutuoti, aiškinti – tai nėra draudžiama. Bet įstatymas numato, kad jei yra jų interesas, jei priimtas įstatymas kažkiek pakeis jų asmeninę finansinę padėtį (nesvarbu, ar litu, ar tūkstančiu litų), tada šie asmenys negali dalyvauti priimant įstatymą“, – sakė A.Salamakinas.

Dalis parlamentarų priklauso ir komitetams, kurie svarstys pataisas. Anot A.Salamakino, šie Seimo nariai komitete gali dalyvauti diskusijose, tačiau balsuojant dėl pritarimo jie turėtų nusišalinti.

„Čia nėra platieji interesai. Tarkime, jei būtų svarstomos pensijos, mokesčiai ar kiti dalykai, kas yra platieji interesai, tada Seimo nariai atleidžiami nuo prievolės nusišalinti, nes logika sako, kad kitu atveju mes įstatymų nepriimsime. Bet jei yra siauras interesas, sakysime, kai paliečia 5 ar 7 Seimo narius, tada yra jų prievolė nusišalinti“, – teigė Seimo etikos sargas.

Plačiau apie Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisas galite paskaityti šiame straipsnyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT