Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tyrimas: Lietuvoje susiformavo naujasis IT elitas

Lietuvoje atsirado naujas, aukštesniojo lygio informacinių technologijų vartotojų sluoksnis. Beveik penktadalis (17 proc.) suaugusių gyventojų priklauso elitui, kurie intensyviai naudojasi informacinėmis technologijomis ir taip gauna daug daugiau ir greičiau aktualių žinių nei visi kiti šalies gyventojai.
Informacinės technologijos
Informacinės technologijos / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Tokius duomenis atskleidė tradicinis mobiliųjų telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ užsakymu atliekamas mobilumo tendencijų tyrimas.

Telefonu apklausus daugiau nei 1000 suaugusių Lietuvos gyventojų paaiškėjo, kad vadinamieji „infomaniakai“ daugiausia yra jauni žmonės – penktadalis (19 proc.) iš jų yra 25 metų arba jaunesni, o 51 proc. – vyrai. Visus šios grupės atstovus vienija vienas bendras bruožas – jie teigia, kad, neturėdami nuolatinės interneto prieigos, kompiuterio ir mobiliojo ryšio telefono, negalėtų tvarkyti asmeninio gyvenimo. Naujosios technologijos bei jomis naudojantis praleistas laikas jiems yra investicija, padėjusi tapti gerai informuotiems ir žengti koja kojon su laiku. Likusioji gyventojų dalis technologijomis naudojasi labiau epizodiškai, todėl atsiliko ir taip sukūrė informacinį atotrūkį tarp atskirų Lietuvos gyventojų sluoksnių.

„Gera naujiena yra ta, kad šis IT elito sluoksnis nėra sustingęs. Atvirkščiai – jo dydis auga, ir tikėtina, kad metų pabaigoje šioje grupėje bus dar daugiau gyventojų. Kalbame apie didelę IT viduriniąją klasę, kurią vis plačiau užlieja informacijos lavina,“ – sakė Remigijus Štaras, „Omnitel“ viceprezidentas komercijai.

Prieiga prie interneto – net lovoje

Tyrimo duomenimis, maždaug vienas iš keturių (27 proc.) „infomaniakų“ kasdien naršo internete, naudodamasis mobiliojo ryšio telefonu, tuo tarpu tai nuolat daro vidutiniškai 16 procentų likusių apklaustųjų.

Jie dukart dažniau nei įprasta nešasi mobiliojo ryšio telefoną ar kompiuterį į lovą. Jau atsigulę į lovą, penktadalis (19 procentų) informacijos elito atstovų naudojasi kompiuteriu, o 45 procentai – mobiliojo ryšio telefonu. Kitų gyventojų taip elgiasi atitinkamai 10 ir 36 procentai.

R.Štaro vertinimu, lietuviai tampa vis judresni ir vis daugiau jų į technologiją žiūri kaip į savaime suprantamą savo asmenybės priedą, todėl natūralu, kad auga plačiajuosčio mobilaus interneto poreikis.

„Didėja ne tik plačiajuosčio mobiliojo interneto vartotojų skaičius, bet ir vieno žmogaus vartojimo lygis – per pastaruosius metus duomenų srautas, parsisiunčiamas vieno vartotojo, beveik padvigubėjo,“ – sakė jis.

Vienas iš trijų „infomaniakų“ (37 proc.) nuolat skaito tinklaraščius. Palyginę pamatysime, kad tai nuolat daro 26 procentai likusių suaugusiųjų. Populiariausios temos – kasdienis gyvenimas, politika, socialiniai reikalai.

„IT pradinukai“ vejasi

Įvertinant vartotojų elgseną galima teigti, kad šiandien toliausiai nuo IT elito yra ta grupė, kuriai technologija reikalinga bendrauti tinkle, o ne rinkti informaciją, ir kuri nejunta nuolatinės prieigos prie interneto, kompiuterio ar mobiliojo ryšio telefono poreikio. Ši grupė, kuriai daugiausia priklauso vyresni kaip 40 metų žmonės, šiuo metu sparčiai vejasi „infomaniakus“.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius