Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 24d. 23:06

Už „WhatsApp“ programą 19 mlrd. dolerių sumokėjęs „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas: ji verta dar daugiau

Markas Zuckerbergas technologijų parodoje MWC 2014
„Scanpix“ nuotr. / Markas Zuckerbergas technologijų parodoje MWC 2014

Daugelį nustebinęs „Facebook“ sprendimu įsigyti internetinių susirašinėjimų programą „WhatsApp“, didžiausio pasaulyje socialinio tinklo įkūrėjas Markas Zuckerbergas pirmadienį technologijų parodoje „Mobile World Congress“, kuri vyksta Ispanijoje, Barselonoje, skaitydamas pranešimą sakė, kad „WhatsApp“ verta daugiau nei 19 mlrd. dolerių, ir patikino, jog naujasis pirkinys veiks visiškai nepriklausomai nuo „Facebook“.

„WhatsApp“ yra puiki kompanija, ji mums puikiai tinka. Nėra daug programų, turinčių tiek aktyvių kasdienių naudotojų“, – sakė M.Zuckerbergas. Kasdien „WhatsApp“ naudojasi po 330 mln. žmonių ir tai sudaro maždaug 70 proc. visų programos naudotojų.

Pasak M.Zuckerbergo, pagrindine „WhatsApp“ įsigijimo priežastimi buvo tai, kad sutapo jo ir vieno iš „WhatsApp“ įkūrėjų bei vadovo Jano Koumo bendri tikslai. Esą tokios programos kaip „WhatsApp“ ateityje puikiai pasitarnaus nuo seno puoselėjamai M.Zuckerbergo vizijai interneto ryšiu sujungti visą pasaulį.

„WhatsApp“ yra puiki kompanija, ji mums puikiai tinka. Nėra daug programų, turinčių tiek aktyvių kasdienių naudotojų“, – sakė M.Zuckerbergas.

„Mano nuomone, „What'sApp“ yra verta daugiau nei 19 mlrd. dolerių. Tačiau šiai dienai sunku tuo patikėti, nes įplaukos, palyginus su šia suma, tėra labai menkos“, – kalbėjo „Facebook“ vadovas.

Atsakydamas į klausimus apie programos ateitį M.Zuckerbergas taip pat pabrėžė, kad ji liks nepriklausoma ir nesikėsins į vartotojų privačius duomenis.

Pagrindine „Facebook“ įkūrėjo pranešimo tema buvo interneto paslaugų prieinamumas besivystančiose pasaulio valstybėse.

M.Zuckerbergas įsitikinęs, kad interneto nauda besivystančiose valstybėse bus milžiniška: jis žmonėms suteiks galimybių kurti verslus, šviesti visuomenę, o taip pat padės sumažinti ir mirtingumą, nes suteiks žmonėms informacijos apie ligų gydymą.

Tačiau pagrindinė problema interneto plėtrai išliks kaina, o besivystančių rinkų gyventojai už jį nenorės mokėti iki tol, kol jo nebus išmėginę. Taigi iš pradžių M.Zuckerbergas ketina sudaryti galimybes tam tikromis programomis, pirmiausiai „Facebook“, besivystančiose šalyse naudotis nemokamai. Esą tam reiks sumažinti interneto kainą trim būdais.

„Galime mėginti sumažinti infrastruktūros kaštus, per dieną sunaudojamų duomenų kiekį, o taip pat skatinti papildomą duomenų pardavimą, pavyzdžiui, žmogus naršo ir paspaudus nuorodą, jei nori tęsti naršymą, turi papildomai įsigyti duomenų planą“, – sakė „Facebook“ įkūrėjas.

Pasak jo, maksimaliai išnaudojus šias galimybes interneto plėtros modelis į besivystančias rinkas būtų pelningas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT