Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2015 sausio 21d. 16:54

Verslininkas Darius Žakaitis: šimtai ES milijonų – į geležį, į startuolius – nė milijono

Vilnius planuoja įkurti analogų Europoje neturintį technologijų miestelį „Vilnius Tech Park“
Projekto vizualizacija / Vilnius planuoja įkurti analogų Europoje neturintį technologijų miestelį „Vilnius Tech Park“

Šimtai milijonų eurų iš Europos Sąjungos fondų skiriama įvairių slėnių statyboms, juose kuriasi pradedantys technologijų verslai – startuoliai. Tačiaustartuolių ekosistemos skatinimui tenka mažiau nei 290 tūkst. eurų, antradienį Vilniaus miesto savivaldybėje vykusioje slėnių vadovų diskusijoje atkreipė dėmesį Vilniuje kitąmet įsikursiančio technologijų parko „Vilnius Tech Park“ direktorius Darius Žakaitis.

„Visai Lietuvos startuolių ekosistemai palaikyti skiriama mažiau nei 300 tūkst. eurų. Ši suma skiriama tokiems renginiams kaip „Lithuanian Startup Roadshow“, visiems krepšeliams, „Startup Nitro“ ir pan. Ši suma yra gerokai per maža, – 15min.lt sakė D.Žakaitis. – Susitikime išgirdau, kad žmonės investuoja šimtus milijonų į geležis ir betoną. Man kyla klausimas – kas iš to sukuriama? 300 tūkst. eurų yra valdoma valstybinės įstaigos. Sakyčiau, tai yra pagirtina, čia efektyviausiai panaudojama investicija.“

Susitikime išgirdau, kad žmonės investuoja šimtus milijonų į geležis ir betoną. Man kyla klausimas – kas iš to sukuriama?

Susirinkusius kitų slėnių ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovus jis paragino „nusiimti rožinius akinius“ ir realiai įvertinti tai, kad beveik visi slėniai statomi už Europos Sąjungos paramą, tačiau parama baigsis, o alternatyvų jai kol kas nėra. Pasak D.Žakaičio, reikėtų, kad bet jau dešimtadalis pinigų į slėnius atkeliautų iš privataus kapitalo.

„Verslios Lietuvos“ vadovas Mantas Nocius negalėjo pasakyti, kokia dalis pinigų iš 6,6 mln. eurų „Verslios Lietuvos“ biudžeto skiriama startuolių ekosistemai.

„Nėra universalaus atsakymo, nes startuolių nėra daug. Apskaičiuoti, kiek Lietuva išleidžia įvairioms kelionėms į startuolių centrus, yra sunkiai pamatuojami dalykai. Galima būtų skaičiuoti įvairiai – startuoliams yra galimybė gauti patalpas slėniuose. Tai irgi yra šiokia tokia investicija“, – kalbėjo M.Nocius.

Diskusijoje Vilniaus miesto savivaldybėje taip pat dalyvavo „Saulėtekio slėnio“, „Visorių informacinių technologijų parko“, Fizinių ir technologijos mokslų centro, „Vilnius Smart“, Lietuvos slėnių asociacijos ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

„Vilnius Tech Park“ – kitąmet Lietuvoje atsidarysiantis modernus technologijų centras, kuriame biurus turės „Vinted“, „Nexturity Ventures“ ir kitos garsios technologijų įmonės. Į dalį patalpų įsikels Lietuvos ir užsienio startuoliai, čia taip pat įsikurs žaidimų kūrimo studijos „Game Insight“, investicinės bendrovės „IMI.VC“. Į parką investavo ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT