Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VGTU ir „Bentley Systems“ sujungs jėgas skaitmeninės statybos srityje

„Bentley systems“ atstovas D. Robertson ir VGTU rektorius A. Daniūnas
VGTU nuotr. / „Bentley systems“ atstovas D. Robertson ir VGTU rektorius A. Daniūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje sparčiai besivystant informacinių technologijų naudojimui statybų sektoriaus veikloje, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pasirašė sutartį su tarptautine korporacija „Bentley Systems“ dėl „BIM akademijos“ (angl. Building Information Modelling) universitete steigimo. VGTU koordinuos šios akademijos veiklą visose Baltijos šalyse.

„BIM akademija“ įsikurs VGTU jau veikiančio Statinių skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų centro pagrindu. Prieš metus įkurtame centre sukaupta visa jaunųjų skaitmeninės statybos profesionalų rengimui reikalinga infrastruktūra, įranga ir komanda.

„BIM akademijos“ specialistų dėmesys bus skiriamas svarbiems infrastruktūros objektams, pavyzdžiui, „Railbaltica“ vėžės tiesimui ir skatinimui skaitmeninę informaciją panaudoti įvairiuose projekto etapuose – projektavime, statyme, medžiagų skaičiavimuose, eksploatacijoje ir t.t.

„BIM akademijai“ atiteks svarbi užduotis – keisti specialistų mąstyseną ir parodyti jiems skaitmeninės statybos technologijų teikiamą naudą. Todėl jos veiklos neapsiribos tik studentų mokymu – bus rengiami kvalifikacijos kėlimo kursai, organizuojamos konferencijos, seminarai, kuriuose savo patirtimi iš konkrečių skaitmeninės statybos projektų dalysis tiek „Bentley Systems“ atstovai, tiek įvairių įmonių vadovai, savivaldybių delegatai ir kt. Tikimasi, kad tai paskatins įvairios patirties turinčius specialistus pradėti taikyti statinių informacinio modeliavimo procesus savo profesinėje veikloje.

Numatyta, kad VGTU rengdama naujas su skaitmeninės statybos technologijomis susijusias magistrantūros bei doktorantūros studijų programas remsis „Bentley Systems“ parengtomis gairėmis, mokymų metodologijomis ir teikiama programine įranga.

VGTU ir „Bentley Systems“ pasirašyta sutartis apibrėžė tai, kad pirmiausia „BIM akademijos“ specialistų dėmesys bus skiriamas svarbiems infrastruktūros objektams, pavyzdžiui, „Railbaltica“ vėžės tiesimui ir skatinimui skaitmeninę informaciją panaudoti įvairiuose projekto etapuose – projektavime, statyme, medžiagų skaičiavimuose, eksploatacijoje ir t.t. Informacijos kaupimas skaitmeniniu formatu ir glaudus bendradarbiavimas visiems projekto dalyviams padėtų dirbti efektyviau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT