Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visi atšauktieji „Note 7“ telefonai bus be gailesčio sunaikinti

Gamintojui grąžinami „Galaxy Note 7“ telefonai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gamintojui grąžinami „Galaxy Note 7“ telefonai
Šaltinis: 15min
1
A A

Kai „Samsung“ paskelbia, kad „Galaxy Note 7“ mirė visiems laikams, tai būtent tą jie ir nori pasakyti: patvirtinta, kad nėra jokių planų taisyti ar naujinti įrenginius. Visi iki vieno „Note 7“, kuriuos vartotojai grąžins „Samsung“, bus sunaikinti, rašo „The Verge“.

„Turime procesą, naudojamą saugiam telefonų naikinimui“, – aiškino bendrovės atstovas spaudai.

Kiek anksčiau „Samsung“ pakoregavo savo trečio ketvirčio pelno prognozes įvertinant maždaug 2 mlrd. JAV dolerių nuostolius, kurie yra tiesiogiai susiję su „Note 7“ fiasko. Bet tiesioginiai finansiniai nuostoliai, kuriuos patirs „Samsung“, yra niekis lyginant su žala gamtai: „Samsung“ pagamino daugiau nei 2 milijonus telefonų, o dėl telefonų naikinimo ir mažo antrinio žaliavų panaudojimo efektyvumo didelė dalis komponentų – taip pat brangūs retieji žemės metalai – nebus panaudoti ateities įrenginiuose. „Tai yra labai brangu ir kalbant apie poveikį aplinkai, ir apie kasant šiuos metalus padaromą poveikį žmonėms“, – leidinio „Motherboard“ žurnalistams sakė bendrovės „iFixit“ generalinis direktorius Kyle'as Wiensas.

„Samsung“ smulkiai neaiškino kaip vyks „Note 7“ naikinimo procesas, tačiau aplinkos apsauga besirūpinančios organizacijos – tokios, kaip „Greenpeace“ – reikalauja daugiau skaidrumo nusakant milžiniško telefonų kiekio naikinimą per ateinančius mėnesius.

„Samsung“ publikuoja su savo veikla susijusias aplinkos apsaugos ataskaitas, tačiau ligšiolinėse ataskaitose nebuvo įvertintas „Note 7“ atšaukimas. Be to, telefonų susigrąžinimo procesas taip pat nėra paprastas – „Samsung“ klientams išsiuntinėjo nedegias dėžes telefonų transportavimui, o pats pervežimas gali būti vykdomas tik antžeminiu ar vandens transportu, bet jokiu būdu ne lėktuvais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT