Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 9d. 17:14

Vyksiančioje programuotojų konferencijoje – ypatingas dėmesys moterims technologijose

Programavimo konferencija „Build Stuff“
A.Didžgalvio nuotr. / Programavimo konferencija „Build Stuff“

Septintus metus iš eilės tarptautinė ir didžiausia Baltijos šalyse programuotojų konferencija „Build Stuff“ į Vilnių planuoja sutraukti daugiau nei 1200 technologijų entuziastų iš 40 pasaulio šalių. Šiemet dėmesys bus skiriamas ne tik programavimo tendencijoms, tačiau ir dirbančiųjų technologijų sektoriuje įvairovei didinti.

Remiantis 2017 metų duomenimis, moterų IT specialisčių skaičius Lietuvoje sudarė tik iki 20 proc. viso sektoriaus darbuotojų, informatikos mokslus studijuojančių merginų skaičius taip pat daugiau nei 5 kartus mažesnis nei vaikinų, o į IT specialistų pozicijas kandidatuoja tik apie 1–2 proc. moterų.

„Kiekvienais metais siekiame, kad renginys pritrauktų kuo įvairesnę auditoriją bei prisidėtų prie diversifikuotos darbo jėgos. Būtent dėl šių priežasčių šių metų konferencijos tikslas yra įvairovės technologijų sektoriuje didinimas. Norime skatinti siekį tobulėti, parodyti, kad galime būti unikalūs, stiprinti lygias galimybes“, – teigia „Build Stuff“ įkūrėja Neringa Young.

Pasak N.Young, į technologijų konferenciją jau yra išdalinta daugiau nei šimtas nemokamų bilietų visuomenės grupėms, kurios turi mažiau galimybių įsitraukti į šiuo metu bene didžiausias karjeros galimybes teikiantį sektorių. Didelė dalis bilietų atiteko būtent savo karjerą technologijų srityje pradedančioms moterims.

„Build Stuff“ konferencija taip pat jungiasi prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Dalis už konferenciją surinktų lėšų šiais metais atiteks „Vilniaus Moterų“ namams siekiant lengvesnės moterų integracijos į darbo rinką.

Pasak prezidentės, technologijų sektoriuje moterų turėtų būti kur kas daugiau. Ir tai visos Europos Sąjungos iššūkis: dabar tarp IT specialistų moterų yra mažiau nei penktadalis. Tokia disproporcija neleidžia sektoriui išnaudoti viso potencialo.

Informacinių technologijų srityje sukuriama daugybė naujų darbo vietų, yra geros galimybės tobulėti ir siekti karjeros, joje mokami didesni atlyginimai, tačiau moterys lieka nuošalyje.

A.Didžgalvio nuotr./Programavimo konferencija „Build Stuff“
A.Didžgalvio nuotr./Programavimo konferencija „Build Stuff“

Todėl sveikintina, kad Lietuvoje atsiranda vis daugiau verslo iniciatyvų, kurios skatina moteris aktyviau įsitraukti į technologijų sektorių. Daugiau galimybių laimėti turi tie, kurių nevaržo stereotipai.

Šiais metais „Build Stuff“ konferencija truks 5 dienas ir vyks lapkričio 14–18 dienomis Vilniuje, „Radisson Blu Hotel Lietuva“ viešbučio konferencijų centre.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT