Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 30d. 15:30

„Vytauto“ virusas užliejo pasaulį

Mineralinio vandens „Vytautas“ virusinė reklama
Kadras iš „YouTube“ / Mineralinio vandens „Vytautas“ virusinė reklama

Lietuvos reklamos istorijoje – neeilinis įvykis: pirmą kartą lietuviško produkto virusinį vaizdo įrašą peržiūrėjo daugiau kaip milijonas vartotojų visame pasaulyje. Mineralinio vandens „Vytautas“ virusinio įrašo populiarumas tapo pavyzdžiu, kaip lietuviškas prekės ženklas gali skintis kelią į užsienio rinkas.

Studentų sukurtas ir anglų kalba įgarsintas virusinis įrašas, pavadintas „An English version. Because everybody should know about this Lithuanian awesomeness!“, per 7 dienas nuo išplatinimo sulaukė daugiau kaip 1 mln. vaizdo įrašų svetainės „YouTube“ lankytojų peržiūrų ir 97 proc. teigiamų įvertinimų. Šiuo metu peržiūrų skaičius jau viršija 1,4 mln. Įdomu tai, kad šis įrašas populiariausias tarp 25–35 metų vyrų.

„Vytauto“ virusinis įrašas užėmė 1 vietą svetainės Viralvideochart.com „FMCG“ kategorijoje, apie jį pasirodė straipsniai Adweek.com, Comedycentral.com, Buzzfeed.com, Yahoo.com svetainėse, pusšimtyje tinklaraščių bei forumų.

Prekybininkų užklausos – nuo Honkongo iki JAV

„Kad pasaulis kalba apie „Vytautą“, sužinojome iš savo verslo partnerių jau kitą dieną po filmuko pasirodymo. Dabar gauname daug susidomėjusių prekybos įmonių ir pavienių vartotojų užklausų iš įvairiausių pasaulio šalių nuo Honkongo iki JAV. Bandysime pasinaudoti gerokai padidėjusiu dėmesiu. Iki šiol užsienio partneriams tikrai buvome mažiau žinomi“, – teigė bendrovės „Birštono mineraliniai vandenys“, nuo 1924 pilstančios mineralinį vandenį „Vytautas“ ir „Birutė“, komercijos direktorius Robertas Šnaras.

Bendrovės komercijos vadovas neseniai grįžo iš tarptautinių parodų „Prodexpo“ Maskvoje ir „GulFood“ Dubajuje, kuriose lietuviškas mineralinis susilaukė nemažo dėmesio ne dėl virusinio įrašo, o dėl paties produkto turinio – didelio mineralinių medžiagų kiekio, naudos organizmui bei unikalaus skonio.

Tuo tarpu virusinė reklama gerokai padidino susidomėjimą ir oficialia „Vytauto“ svetaine Vytautas.eu. Per savaitę ją aplankė internautai iš 94 šalių, o Lietuvos gyventojus aktyvumu nurungė interesantai iš JAV. Vėliau sekė tokios šalys, kaip Vokietija, Didžioji Britanija, Kanada, Lenkija, Olandija ir kt.

Tai, kad įdomi virusinė reklama gali susilaukti išskirtinio dėmesio, patvirtino ir pirmieji vaizdo įrašai apie „Vytautą“, kurie buvo įgarsinti lietuvių kalba. Vien tik pirmojo įrašo peržiūrų skaitliukas „YouTube“ svetainėje peržengė 800 tūkst.

„Vytauto“ rinkodaros sprendimai yra įvertinti ir marketingo specialistų. Šio prekinio ženklo atnaujinimo kampanija 2008 metų rinkodaros pasiekimų konferencijoje „Password“ buvo išrinkta efektyviausia. Tiesa, anuomet bendrovė pati vykdė kampaniją nuo pradžios iki galo, skirtingai nuo dabartinių studentų inicijuotų vaizdo įrašų, patalpintų „Youtube“.

VIDEO: Vytautas Mineral Water! It's Earth's Juice!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

„Daugiau šypsenos“

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT