Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 22d. 12:45

„Xiaomi Mi“ robotas siurblys: kaip kinai išvalė grindis ir nušluostė nosis

Xiaomi Mi robotas-siurblys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Xiaomi Mi robotas-siurblys

Kiniški technologijų srities gaminiai yra įtartini. Nepaisant to, kad pastaruoju metu Kinijos pramonė labai smarkiai tobulėja ir užverčia pasaulį nebrangiais, bet jau kokybiškais įrenginiais, senasis „pigaus vienkartinio kiniško žaislo“ įvaizdis vis dar gajus. Todėl belaukiant šio „Xiaomi“ siurblio kamavo dvejopi jausmai: viena vertus, girdėjau daug teigiamų atsiliepimų, kita vertus, sunku tikėti viskuo, kas rašoma apie kiniškus gaminius.

Ir pat pirmasis kontaktas nelabai nudžiugino: pakuotėje – vartotojo instrukcija tik kinų kalba, o programėlė, skirta „Xiaomi“ įrenginių valdymui, šio siurblio niekaip nemato. Galų gale išsiaiškinau: norint, kad programėlė „Mi Home“ sugebėtų šį aparatą valdyti, visų pirma reikia jai sumeluoti, kad esate žemyninėje Kinijos dalyje.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Xiaomi Mi robotas-siurblys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Xiaomi Mi robotas-siurblys

Šiaip pats siurblys yra per daug į akį nekrintantis, apvalus, su šiek tiek iškilusiu besisukančio lazerio „bokšteliu“, kuris užtikrina aplinkos stebėjimą. Siurblio projektuotojai pasirinko ganėtinai įdomų šiukšlių rezervuaro slėpimo būdą – po atverčiama plastiko plokšte. Pats rezervuaras yra ganėtinai mažas, vos apie 0,4 l talpos, be to, ganėtinai ilgas ir siauras. Rezervuaro išpurtymas nėra pats patogiausias – dėl didelio jo ilgio dulkėmis pasidengia šiukšliadėžės kraštai, nešvarumų pribyra ir aplink šiukšliadėžę. Bet galima pasidžiaugti, kad bent jau rezervuaro atidarymas patogus – nemalonių staigmenų jį atidarant nesulauksite.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Xiaomi Mi robotas-siurblys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Xiaomi Mi robotas-siurblys

Siurblio apačioje – keistai siauras pagrindinis šepetys, pakeliantis susiurbiamas šiukšles ir šoninis šepetėlis, leidžiantis prieiti prie nešvarumų, ant kurių neįmanoma užvažiuoti.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Xiaomi Mi robotas-siurblys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Xiaomi Mi robotas-siurblys

Įjungiame ir stebime. Ir stebimės. Ir negalime atsižavėti. Pasirodo, „Xiaomi“ inžinieriai sugebėjo pasiekti fantastišką siurblio navigacijos drąsos ir atsargumo balansą: įrenginys po butą važinėja greitai, be jokio nereikalingo sukiojimosi ir bandymo susigaudyti, kur jis yra, bet į sienas ir baldus savo bamperiu nesidaužo – švelnaus prisilietimo pakanka, kad siurblys susivoktų, jog laikas apsigręžti ir šiukšlių ieškoti kitur.

Programėlė suteikia galimybę pasirinkti vieną iš keturių siurbimo stiprumo režimų. Jie skiriasi energijos sąnaudomis, dulkių surinkimo kokybe ir skleidžiamu triukšmu. Tik kad didelio skirtumo tarp „standartinio“ (antro pagal stiprumą) ir maksimalaus stiprumo valymo kokybės nepavyko įžvelgti. Bet tai nėra blogai – ir vienu, ir kitu atveju tiesiog nebuvo priekaištų valymui.

Toje pačioje programėlėje rasite visų valymų istoriją – plotus, trukmę, itin tiksliai nubraižytą žemėlapį. Rimtai, žemėlapis, kurį piešia „Xiaomi“ siurblys – pats detaliausias iš visų, kuriuos iki šiol teko matyti. O jeigu norėsite atlikti „taškinį“ valymą, siurblio nereikės niekur nešti – programėlėje esančiame žemėlapyje, kuris bus sudarytas jau pirmojo valymo metu, pirštais pažymėkite plotą, kurį norite išvalyti kruopščiau, paspauskite vieną mygtuką ir stebėkite, kas vyksta.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Xiaomi Mi robotas-siurblys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Xiaomi Mi robotas-siurblys

Mėgstantiems, kad namų technika su jais kalbėtųsi žmogaus balsu, gali patikti tai, kad „Xiaomi“ siurbliukas moters balsu praneša, kad išimtas arba įdėtas jo šiukšlių rezervuaras, kad pradedamas arba baigtas valymo darbas. Jį galima pakeisti kuriuo nors iš maždaug dešimties kiniškų balsų, nors tai vargu ar kam įdomu. Bet už tai „Youtube“ klaidžioja filmukas, kuriame pavaizduota, kaip siurblys šneka rusiškai (ir ne visai normine kalba) arba demonstruoja ištikimybę Anglijos karalienei, o tai reiškia, kad pasistengus galima rasti būdų įrašyti bet kokius balsus.

VIDEO: Xiaomi Vacuum robot with custom voicepack

Na, ir apskritai „Mi Home“ programėlės funkcionalumas vien siurblio valdymu nesibaigia. Teoriškai ja taip pat galima valdyti įvairias išmaniąsias kameras, kištukinius lizdus, oro filtrus, šviestuvus ir išmaniąsias LED lemputes, skalbykles, vandens filtrus, namų apsaugos sistemas, termostatus, išmaniuosius laikrodžius, elektrinius paspirtukus, net išmaniuosius batus ir krėslus – ko tik neprigalvoja tie kinų auksarankiai.

Kas labiausiai šioje programėlėje nepatiko – tai kad skirtinguose regionuose leidžiama registruoti skirtingus produktus, o viename regione registruotas produktas nebus matomas perėjus į kitą programėlės regioną. Bet apskritai „Xiaomi“ sukūrė tikrai patogų išmaniųjų namų valdymo pultą. Esminis klausimas – kiek vartotojai sugebės jį užpildyti įrenginiais.

Ar buvo dienų, kai siurblys negrįžo namo? Taip. Du kartus per dvi savaites. Bet vienu atveju kaltė visiškai šeimininkų pusėje (neatidžiai numesto bato raištelis įstrigo siurblio „gerklėje“), kitu, galima sakyti, kaltę siurbliui ir šeimininkui reikėtų dalintis per pusę: pagrindinis velenas taip apsivėlė šuns plaukais, kad tiesiog nebegalėjo suktis. Siurblio kaltė – kad labai daug plaukų pasilieka ant šepečio. Jei jų daugiau būtų nukreipiama į rezervuarą, tokia bėda nenutiktų. Šeimininko kaltė – kad arogantiškai nusprendė tris dienas nevalyti veleno, nors žinojo, kad pavasaris yra metas, kai šunys pašėlusiai stipriai šeriasi.

Taigi, pamoka įsisavinta: velenas buvo valomas kiekvieną dieną, prieš kiekvieną siurbimą. O šiame procese „Xiaomi“ siurblys turi vieną labai nemalonų trūkumą. Nemaža dalis plaukų yra linkusi rinktis prie pat veleno galų, iš kur juos labai sunku iškrapštyti – tenka praktiškai po vieną tempti ir darbuotis žirklutėmis. Užknisantis darbas, mažinantis visą siurblio naudingumą, tačiau tai tikrai ne kritinė bėda.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Xiaomi Mi robotas-siurblys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Xiaomi Mi robotas-siurblys

Po pirmo siurbimo nustebino tai, kaip šiukšlės bemaž sustumiamos į rezervuarą – dėžutė buvo prikimšta tikrai tankiai. Tai yra labai gerai – milžiniška robotukų pasaulyje siurbimo pasaulyje duoda savo. Bet, žinoma, reikėtų priminti trūkumą – pati talpa yra ne tik maža, bet dar ir nepalankios optimaliam išnaudojimui formos.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Xiaomi Mi robotas-siurblys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Xiaomi Mi robotas-siurblys

Kita vertus, jeigu teigčiau, kad pagrindinis valymo kokybės indikatorius yra plikos pėdos (o taip dažniausiai ir būna), tai per tą laiką, kai „Xiaomi“ siurblys dirbo mano namuose, indikatorius nuolat buvo švarus ir laimingas. Švaresnis ir laimingesnis nei su bet kokiu iki šiol bandytu siurbliu. Ir ant medinių grindų, ir ant šiurkštaus kilimo.

O dabar kainos reikalai. Susidomėjusiems šiuo siurbliu teks rinktis iš dviejų variantų: užsakyti jį internetu ir siųstis iš Kinijos už maždaug 260 eurų (mažiausia interneto parduotuvėse rasta kaina; siuntimo išlaidos apmokamos atskirai) arba apsilankyti lietuviškoje parduotuvėje ir nusipirkti jį už 400 eurų (bandymui siurblį paskolino roboshop.lt). Pirmojo pirkimo varianto privalumas, be abejo, yra kaina. Antrojo – garantinis aptarnavimas, kuris atliekamas tos pačios „Roboshop“ parduotuvės meistrų.

Ir nors dvi savaitės yra pernelyg trumpas laikas, kad būtų susidurta su kokiais nors gedimais, patirtis su kito gamintojo siurbliu rodo, kad garantinis aptarnavimas robotui-siurbliui yra toks svarbus, jog už jį ne šiaip verta sumokėti daugiau. Verta pasvarstyti net ir apie ilgesnės trukmės (5 metų) garantinio aptarnavimo paslaugą. Nes ta pati patirtis sako, kad siurblys-robotas tarnauja maždaug tiek, kiek trunka jo aptarnavimas. Deja, tai ne sovietmečiu gaminta „Audra“, kuri net atominį sprogimą atlaikytų lengviau nei tarakonai.

Papildymas: netrukus po apžvalgos publikavimo su redakcija susisiekė oficialūs „Xiaomi“ produktų platintojai Lietuvoje „ABC Data“ ir informavo, jog šiuo metu yra vykdoma pirmosios kartos „Xiaomi“ roboto-siurblio CE sertifikavimo procedūra, kurią užbaigus prekyba būtent Europai skirtais siurbliais (su patogesne integracija į „Mi Home“ programėlę, instrukcijomis, parašytomis suprantama kalba ir autorizuoto remonto paslauga) bus oficialiai prekiaujama ir Lietuvoje. „Roboshop“ teikiama garantinio aptarnavimo paslauga, anot „Xiaomi“ atstovų, negali būti licencijuota, nes gamintojai tokios licencijos nėra suteikę. Pirmųjų „oficialių“ siurblių mūsų šalies parduotuvėse galima tikėtis apie šių metų liepos vidurį, jų prognozuojama kaina yra apie 350 eurų.

Privalumai:

  • Nepriekaištinga navigacija
  • Puiki valymo kokybė
  • Itin patraukli kaina
  • Patogi, informatyvi programėlė

Trūkumai:

  • Maža šiukšlių rezervuaro talpa
  • Greitai apsiveliantis šepetys
  • Regioniniai programėlės apribojimai

Išvados

Kol kas tarp visų bandytų robotizuotų namų priežiūros įrenginių „Xiaomi Mi“ siurblys išsiveržė į pirmą poziciją lenktynėse ir labai aukštai užkėlė kartelę visiems konkurentams – ir valymo kokybės, ir kainos požiūriu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

21:30
01:14
00:13

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT