Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 7d. 08:10

Billo Gateso patarimai pradedantiesiems IT verslams

Vienas iš „Microsoft“ įkūrėjų Billas Gatesas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vienas iš „Microsoft“ įkūrėjų Billas Gatesas

Programuotojas, verslininkas, „Microsoft“ korporacijos valdybos pirmininkas, vyriausiasis programų kūrimo inžinierius, filantropas Billas Gatesas į programinės įrangos pramonę įžengė daugiau nei prieš 30 metų. Jis iki šiol sėkmingai laiko kompanijos vairą savo rankose.

Ne paslaptis, kad karjeros aukštumas B.Gatesas pasiekė toli gražu ne iškart, viskas prasidėjo nuo studijų universitete (kaip ir daugeliui šiųdienių jaunuolių). Todėl vyras mielai sutiko pasidalinti patarimais, kaip pradėti asmeninę verslo karjerą ir produktyviai ją tęsti ilgą laiką.

1. Genialiausios idėjos ateina netikėtai, iš bet kur. Nors daugelis mano, kad „Microsoft“ kompanijoje nepakartojamos idėjos gimsta lengvai ir greitai – jie smarkiai klysta. Billas Gatesas teigia, kad įstabiausi sumanymai į jų kompaniją persismelkia dėl efektyvių lyderių, o ne bandant monopolizuoti minčių procesą.

2. Svarbiausia – asmeniniai gebėjimai ir savybės, padėsiančios lengviau užsikabinti pradedant naują projektą. Norint tapti geru programuotoju, pirmiausia vertėtų susipažinti su kitų parašytomis programomis, kurios leis labiau įsigilinti į norimą sritį, o jau tada galima bandyti kurti savo produktą.

Nesenai kalbintas Markas Susteris verslą studijuojantiems savo studentams patarė: svarbiausia įvaldyti du įgūdžius – pardavimo ir kodavimo. Anot vyro, net jei verslininkas ir netampa meistrišku kūrėju, jis vis viena geba gerai suprasti programinės įrangos kūrimo procesą ir subtilybes, o tai – puiki pradžia kūrėjo gyslelę turinčioms ir apie naujos idėjos startavimą galvojančioms asmenybėms.

Reikia paminėti ir tai, kad niekas niekada Billo Gateso nelaikė programavimo asu, tačiau jo žinios apie programinės įrangos sukūrimą, išbandymą ir komercijos dalykus padėjo „Microsoft“ sukurti našų verslo sprendimų komplektą.

3.Kuklumas visada laimi. „Užuot pirkę lėktuvus ir žaidę (kaip tai darė mūsų konkurentai), mes viską investavome į įmonę. „Microsoft“ vadovaujantys komandos nariai naudojosi paprastų oro linijų bendrovių skrydžių paslaugomis ir taip įmonei sutaupė nemažai lėšų“, – sako B.Gatesas.

Todėl „Microsoft“ buvo viena pirmųjų sėkmingų aukštųjų technologijų bendrovių, neskyrusių pelno akcininkams. B.Gatesas tikėjo, kad geriau tuos pinigus investuoti į įmonės veiklą, kuri po to duos stulbinančių rezultatų, o ne paskirstyti akcininkams dividendų pavidalu. Tai tęsėsi net iki 2003 metų, kai galiausiai kompanija paskirstė pirmuosius savo dividendus.

4. Studentai – nubuskite! Jei manote, kad jūsų mokytojas labai daug išmananti ir protingiausia asmenybė, palaukite, kol jūs tapsite bosu, tada nuomonę radikaliai pakeisite – taip teigia Billas Gatesas.

Vyras rengė paskaitas ir kalbėjo ne vienam tūkstančiui studentų ir juos ragino siekti didžiausių aukštumų, o ne pasitenkinti bet kokiu siūlomu darbu. Kitaip tariant – privalu kelti savąją kartelę ir ieškoti tokių darbdavių, kurie būtų suinteresuoti jums padėti atrasti tikrąją savo vietą pasaulyje.

Billo Gateso patarimai galioja ir „Microsoft“ kompanijoje, kurioje skatinama vidinė konkurencija ir negailestingas tiesos išsiveržimas aikštėn. Tai reiškia, kad kažko naujo pradėjimas, startavimas yra kiekvieno mūsų rankose ir priklauso tik nuo mūsų pačių norų ir užsibrėžtų tikslų siekimo.

5. Intelektas – smarkiai pervertinamas. Dauguma pradedančiųjų kūrėjų stipriai pervertina savo intelekto vertę, todėl mano, jog didelio proto padedami galės nesunkiai įveikti konkurentus. Aišku, jei jų veikla orientuota į mokslinius tyrimus ar išradimus, tada bus galima įsigyti patentus ir perpirkti įrangos vartotojų teises, tačiau tai nėra labai pagirtina.

Billas Gatesas savo asmeniniu pavyzdžiu įrodė, kad geriausia technologija nebūtinai turi dominuoti rinkoje. Apie jos patvarumą ir patikimumą sužinoję vartotojai vis viena ir toliau norės įsigyti jų kuriamą produkciją ir kompanijos užimama vieta neturės jokios svarbos. Didelės prekių paskirstymo ir perkainojimo strategijos leidžia neprarasti gerų pozicijų rinkoje.

Parengta pagal Infochackie.com inf.

ITnaujienos.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT