Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 23d. 10:25

IT gigantės Lietuvai ir Baltijos regionui prognozuoja spartų augimą „debesyse“

Debesys
Alvydo Opulskio/Gykai.lt nuotr. / Debesys

Šių metų spalio 26 dieną Vilniuje vyksiantis Baltijos regiono šalių Invesuotojų Forumas sukvies ne tik regiono, bet ir pasaulio verslo lyderius: panelinėje šio forumo diskusijoje susitiks didžiausių informacinių technologijų ir telekomunikacijų įmonių vadovai. Diskusijoje „Informacinių technologijų ateitis – kur mes einame ir kas mūsų laukia?“ dalyvaus aukščiausio lygmens vadovai iš bendrovių „Microsoft“, „Hewlett-Packard“, „Huawei Technologies“, „Samsung Electronics“ ir „TeliaSonera“. Pokalbį moderuos teisininkų kontoros „Lawin“ partneris dr. Andrius Smaliukas.

Pasak diskusijos dalyvių, norint prognozuoti artimiausią Baltijos šalių IT rinkos ateitį, reikėtų įvertinti pasaulines tendencijas, visų pirma – „debesų“ technologijos sklaidą. „Visame pasaulyje vyksta granzdioziniai procesai, kurie iš esmės keičia žmonių bendravimo ir darbo įpročius. Tai socialinių tinklų, mobiliųjų technologijų ir ypač debesų kompiuterijos plėtra. Baltijos šalys nelieka šių procesų nuošalyje, o gebėjimas prisitaikyti prie pokyčių ir pasitelkti juos konkurencingumui didinti, verslo įmonėms yra gyvybiškai svarbus“, – pabrėžia Johnas Vassallo, bendrovės „Microsoft“ viceprezidentas Europos Sąjungos reikalams.

 „IT jau tapo technologija, kuri yra integruota į visas ekonominės veiklos sritis ir šalies vidaus, ir globaliu mastu, kad pagal šviesolaidinio interneto skverbtį Lietuva pirmauja Europoje, todėl naujosios technologijos, tokios kaip „debesų“ kompiuterija, planšetiniai kompiuteriai ar išmanieji telefonai, turi milžinišką potencialą didinti įmonių produktyvumą ir šalies konkurencingumą. Šį potencialą Lietuvai būtina dar labiau išnaudoti –  skatinti verslo pajėgumą, kurti naujas galimybes viešajam sektoriui. Džiugu, kad „Hewlett-Packard“ Lietuvoje prisideda prie technologinio progreso ir kuria pridėtinę vertę verslui“, – teigia Wilfried Grommen, „Hewlett-Packard“ technologijų vadovas.

Specialistai pastebi, kad Kinijoje, kurioje šiuo metu yra apie 800 mln. mobiliojo ryšio vartotojų, iki 2015 metų apie 50 procentų jų sudarys išmaniųjų telefonų vartotojai, kurie turės tiesioginį priėjimą prie „debesų“ per savo mobilųjį telefoną. Nors pagal išmaniųjų įrenginių naudojimo rodiklius Lietuva kol kas atsilieka nuo pasaulinių tendencijų, šie išmaniosios technologijos sparčiai skinasi kelia ir mūsų šalyje – rinkos tyrimų bendrovės „TNS LT“ duomenimis, besinaudojančių išmaniaisiais įrenginiais gyventojų skaičius Lietuvoje per metus paaugo 5 proc. Tai atveria naujas galimybes tiek privačiam, tiek viešajam sektoriui.

„Išmaniųjų technologijų sklaida keičia žmogaus gyvenimą ir sukuria dar daugiau galimybių gauti kokybiškesnes paslaugas bei taupyti laiką. Iškalbingas pavyzdys, kaip informacinės technologijos gali reformuoti verslą ir paslaugų teikimą – mūsų technologijų pritaikymas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose. Naudodami pažangiausias sistemas, gydytojai gali virutalioje erdvėje stebėti ir analizuoti pacientų ligos istorijas. Savo ruožtu, pacientai gali ne tik stebėti gijimo procesą, bet ir atsipalaiduoti naršydami internete, bendraudami su artimaisiais ar žaisdami virtualiuosius žaidimus“, – pasakoja Jaehyuk Shin, „Samsung Technologies“ mobiliųjų komunikacijų padalinio įmonių verslo komandos viceprezidentas.

Telekomunikacijų bendrovė „TeliaSonera“ atkreipia dėmesį ir į sparčią „mašina mašinai“ paslaugų (angl. machine to machine arba „M2M“) plėtrą. Šios paslaugos apima technologijas, leidžiančias įrenginiams tiesiogiai keistis informacija. Pasaulyje veikia apie pusė milijardo „M2M” prietaisų, o planuojamas jų metinis augimas siekia 45-50 proc.

„Nuo šios tendencijos neturėtų atsilikti ir Baltijos valstybės. Prognozuojame, kad iki 2020 m. vien Šiaurės ir Baltijos šalių regionuose bus priskaičiuojama apie 100 milijonų tiesioginį ryšį tarp įrenginių palaikančių SIM kortelių“, – sako Kennet Radne, „TeliaSonera“ mobiliojo ryšio paslaugų produktų vadovas.

Baltijos regiono šalių Investuotojų Forumas – tai tarptautinis forumas, kurio tikslas – skatinti verslo plėtrą, gerinti investicinę aplinką ir aptarti ateities perspektyvas. Dvi dienas truksiantis renginys taps Baltijos šalių verslo jungtimi ir sutelks pagrindinius sprendimų priėmėjus Baltijos regione: globalios ir regioninės ekonomikos ekspertus, valstybių ir verslo lyderius, akademikus, tarptautinę ir vietinę žiniasklaidą

Registracija į renginį: http://www.investorsforum.lt/lt/bif/registracija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT