Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai kurs Tanzanijos virtualios erdvės apsaugos sistemą

Internetas
simonok/sxc.hu nuotr. / Internetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos BAIP grupės valdoma kompanija „Norway Registers Development“ AS (NRD) kartu su pasaulinės Informacinių sistemų audito ir valdymo asociacijos (ISACA) Tanzanijos padaliniu susitarė sukurti patariamąją Tanzanijos Nacionalinės kibernetinės saugos programą ir įgyvendinti ją viešajame bei privačiame sektoriuose.

„Lapkričio pabaigoje pasirašėme susitarimo memorandumą tarp NRD ir ISACA Tanzanijos skyriaus – taip įtvirtinome bendrus siekius ir bendradarbiavimą patariamosios Tanzanijos Nacionalinės kibernetinio saugumo programos kūrime ir įgyvendinime viešajame bei privačiajame sektoriuose“, – pranešė NRD valdybos pirmininkas Kazimieras Tonkūnas.

Pasirašant memorandumą NRD AS atstovavo dvi kartu veikiančios kompanijos: NRD AS bei jos lietuviška seserinė bendrovė BAIP. Abi įmonės priklauso UAB BAIP grupei ir specializuojasi vyriausybinių organizacijų bei korporacijų kritinių IT sistemų srityje, kartu plėtoja kibernetinės saugos kompetenciją ir vykdo registrų reformų projektus Rytų Europoje, Rytų Afrikoje bei Indokinijos pusiasalio šalyse.

„Saugi ir nenutrūkstamai veikianti informacinių komunikacinių technologijų aplinka yra svarbi nacionalinio saugumo sistemos dalis. Dėl to ši globali partnerystė veiks kaip patariamasis organas, kuris sujungs viešąjį ir privatųjį sektorius tam, kad galėtų užtikrinti saugią, patikimą verslo aplinką vietiniu bei tarptautiniu mastu. Programa apims, bet neapsiribos šalies profesionalų gebėjimų kėlimu, standartų, audito praktikų, kibernetinės gynybos struktūros bei priemonių paruošimu, technologijų adaptavimu, tyrimo laboratorijų steigimu“, – komentavo K.Tonkūnas.

NRD kartu su seserinės įmonės BAIP Kibernetinio saugumo grupe lapkričio pabaigoje baigė pirmą misijos etapą Tanzanijoje, kurios metu surengė kibernetinės saugos seminarą.

„Globaliame kare su skaitmeniniais nusikaltimais ir NRD, ir ISACA remiasi bei labiausiai vertina savo aukštą kvalifikaciją turinčius informacinės saugos specialistus. Todėl šis tarptautinis bendradarbiavimas žada labai daug: galimybės naudotis naujausiomis technologijomis kovoje su skaitmeniniais nusikaltimais sudarymas privačiam ir viešajam sektoriams, verslo klimato gerinimas Rytų Afrikoje bei ryšių stiprinimas tarp Tanzanijos, Norvegijos ir Lietuvos yra tik dalis atsiveriančių veiklos perspektyvų“, – sakė ISACA Tanzanijos skyriaus prezidentas Boniface‘as Kanemba.

Iniciatyvą Tanzanijoje parėmė ir iš dalies finansavo Norvegijos užsienio reikalų ministerijos įkurta Tarptautinio bendradarbiavimo plėtros agentūra, kurios įsteigtos programos yra skirtos privataus sektoriaus augimo skatinimui besivystančiose šalyse. 2011 metais Norvegija suteikė 111,76 mln. dolerių (297,5 mln. Lt) dvišalės pagalbos Tanzanijai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT