Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mobiliojo ryšio klientų mažėjo, operatorių pajamos augo

Pasibaigus daugiau nei pusmetį trukusioms deryboms nuspręsta, kad vykdant mobiliojo ryšio viešuosius pirkimus per Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) sistemą pagrindiniu kriterijumi liks kaina.
BFL nuotr. / Mobilusis ryšys
Šaltinis: 15min
0
A A

Mobiliojo ryšio paslaugų aktyvių abonentų (t.y. naudojamų aktyvių SIM kortelių) skaičius antrąjį šių metų ketvirtį sumažėjo 1,8 proc. ir buvo 4,79 mln. Nepaisant to, operatorių pajamos augo.

Tokius preliminarius ketvirčio duomenis skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

Nurodoma, kad mobiliojo ryšio skvarba antrojo ketvirčio pabaigoje buvo 150,5 proc. Per ketvirtį ji sumažėjo 2,4 proc., per metus – 1 proc.

Abonentų, kurie naudojasi 3G ryšio paslaugomis, skaičius išaugo 5 proc. ir sudarė daugiau nei 1,3 mln.

Visi operatoriai už mobiliojo ryšio paslaugų teikimą antrąjį ketvirtį gavo 234,6 mln. Lt pajamų (iš jų 5,3 mln. Lt sudarė tiekėjų, neturinčių savo tinklo, pajamos) – 5 proc. daugiau nei pirmąjį ketvirtį. Į šią sumą neįeina pajamos, gautos už tinklų sujungimą, bei pajamos, gautos už mobiliojo interneto kompiuteryje paslaugų teikimą.

Dažniau šnekėjo, rečiau rašė SMS

Pokalbių, inicijuotų mobiliojo ryšio operatorių tinkluose, bendra trukmė antrąjį ketvirtį siekė per 1,9 mlrd. minučių. Tai – 2 proc. daugiau nei pirmąjį šių metų ketvirtį.

Palyginti su praeitu ketvirčiu, 5 proc. sumažėjo išsiunčiamų SMS žinučių skaičius (iki 1,88 mlrd. SMS).

Lyginant šiuos skaičius su praėjusių metų antruoju ketvirčiu, tendencijos yra tokios pat: šnekėta daugiau (3 proc.), SMS siųsta mažiau.

Išsiunčiamų vaizdo žinučių (MMS) skaičius, lyginant su pirmuoju ketvirčiu, išaugo 9 proc. ir siekė 1,4 mln.

Mobiliuoju ryšiu perduota (išsiųsta ir priimta) virš 2 petabaitų duomenų. Palyginti su pirmuoju ketvirčiu, šis skaičius sumažėjo 6 proc., tačiau lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jis išaugo 45 proc.

Numerio perkėlimo paslauga antrąjį ketvirtį pasinaudojo 33 tūkst. mobiliojo ryšio abonentų (7,7 proc. daugiau negu pirmąjį ketvirtį) ir maždaug 1,9 tūkst. fiksuotojo telefono ryšio abonentų.

Palyginti su pirmuoju ketvirčiu, fiksuotojo telefono ryšio paslaugų abonentų skaičius sumažėjo 2 proc. ir sudarė 695 tūkst. Už šių paslaugų tiekimą gauta 61,9 mln. Lt pajamų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT