Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauji verslai savaitgalį startavo tarp debesų

„Unhook“ idėjos autoriai Martynas Kairys, Kęstutis Jorudas ir Šarūnas Savickas apdovanoti „Microsoft Lietuva” skirtu 1000 eurų piniginiu prizu.
„Startup Weekend Lithuania 2012” organizatorių nuotr. / „Unhook“ idėjos autoriai Martynas Kairys, Kęstutis Jorudas ir Šarūnas Savickas apdovanoti „Microsoft Lietuva” skirtu 1000 eurų piniginiu prizu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Visą savaitgalį Vilniaus televizijos bokšte trukęs VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamas „Startup Weekend Lithuania 2012” renginys tęsė „Silicon Valley Comes to the Baltics“ konferencijos verslumo maratoną Lietuvoje ir 165 metrų aukštyje įžiebė net 26 naujus „startupų“ verslus ir vertingais piniginiais prizais apdovanojo geriausius jaunuosius verslininkus iš Lietuvos ir užsienio.

Šių metų „Startup Weekend Lithuania 2012” renginys vyko drauge su „Silicon Valley Comes to the Baltics” konferencija, tad jaunieji verslininkai turėjo galimybę visą savaitgalį bendrauti ne tik su Lietuvos verslo ekspertais bet taip pat svečiais iš Silicio slėnio ir kitų užsienio šalių.

Penktadienio vakarą komandos startavo viso labo tik su idėjomis ir po visą savaitgalį trukusio itin intensyvaus darbo buvo sukurti nauji produktai, jiems suplanuoti verslo planai ir rinkodaros strategijos.

„StartupWeekend Lithuania” pirmąją vietą laimėjo planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems skirto žaidimo „Monster Buster” komanda „Tag of Joy“. Brolių Žilvino ir Šarūno Ledų, Modesto Rimkaus ir Juliaus Liuberto komanda apdovanota 5000 dolerių vertės „Unity 3D” licencija. Jie taip pat gavo galimybę varžytis su geriausiais pasaulio „StartupWeekend” projektais „Global Startup Battle” konkurse ir laimėti kelionę aplink pasaulį.  Be to, laimėtojai drauge su VšĮ „Versli Lietuva“ keliaus į didžiausią verslininkystės konferenciją Skandinavijoje „Slush“.

VIDEO: Startup Weekend Lithuania 2012

Antrąją vietą užėmė „Windows Phone“ mobilioji aplikacija „Unhook”, skirta padėti žmonėms atsikratyti priklausomybių ar žalingų įpročių. Šios idėjos autoriai Martynas Kairys, Kęstutis Jorudas, Kęstutis Mačiulaitis ir Šarūnas Savickas apdovanoti „Microsoft Lietuva” skirtu 1000 eurų piniginiu prizu.

Trečiąją vietą ir tūkstančio eurų prizą, įsteigtą Kauno technologijos universiteto pelnė  italo Claudio Santori ir Manto Lukoševičiaus, Jurgio Praglauskio, Viliaus Kraujučio, Tomo Petrikaičio, Alexander Pazhin bei Krystian Koronowski komanda. „Bliu Bliu“ produktą kuriantis kolektyvas siekia pasiūlyti būdą smagiau mokytis užsienio kalbos.

Specialiuosius prizus laimėjo ir kitos komandos. „Trustribe” kūrėjai Robertas Višinskis, Ignas Urbonas, Tautvydas Gylys, Mantas Mašidlauskas, Tadas Valaitis, Paulius Rimavičius, Lukas Savickas, Jonas Jašas ir Giedrius Kavaliauskas laimėjo investicinio fondo „Pratica Capital” įsteigtą 1000 eurų prizą.

„My sweet smart digiatal babysitter” komanda, suburta KTU Informatikos fakulteto kompiuterių katedros docento Jevgenijaus Toldino, sukūrė sprendimą, leidžiantį atpažinti kūdikio emocijas bei informuoti motiną apie vaikelio būklę telefonu. Komanda paskatinta piniginiu 1000 litų prizu, kurį įsteigė Kauno technologijos universitetas.

„Game for you and your cat“ komanda „Microsoft Lietuva” taipogi apdovanota 250 tūkstančių reklamos parodymų „Windows“ reklamos mainų sistemoje „AdDuplex”.  Netrukus jie pristatys neeilinį žaidimą, skirtą žaisti katėms ir jų šeimininkams vienu metu.

Renginio organizatoriai taip pat pasveikino „CityVibes” mobiliosios aplikacijos kūrėjus Miką Stankevičių, Julių Skripkauską, Evaldą Ščiuką ir Sabiną Korzunovą. Jų kuriamas produktas pasivaikščiojimus po miestą paverčia kur kas įdomesniais prie tam tikros vietos priskiriant pačią įvairiausią muziką.

„Renginys nuostabus, aš tiesiog mėgaujuosi vaizdu iš Vilniaus televizijos bokšto. Ne viena komanda man padarė neišdildomą įspūdį” – renginio metu sakė „StartupDigest“ įkūrėjas Chris McCann.

Lietuvių veržlumas versle, idėjos ir aukšto lygio renginys įspūdį padarė ir „Mozilla” atstovei Diane Bisgeier, o NASA robotikos specialistė ir „Hackers Dojo“ įkūrėja Katy Levinson taip pat pagyrė Vilniaus miesto architektūrą.

„Lietuva turi išties daug kūrybingų ir veiklių žmonių bei tinkamą infrastruktūrą kurti pažangius verslus“, – po renginio tvirtino Justinas Katkus, „Startup Weekend Lithuania“ organizatorius ir verslumo centro KTU „StartupSpace“ vadovas.
VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamas renginys „Silicon Valley Comes to the Baltics“ bei „Startup Weekend Lithuania“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Logotipas/Kuriame ateitį kartu
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT