Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 24d. 00:00

„Samsung Display“ nutraukia kontraktą su ilgamete partnere „Apple“

„Apple“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Apple“

Pietų Korėjos leidinio „The Korea Times“ teigimu, kompanija „Samsung Display“ pranešė nutraukianti kontraktą su korporacija „Apple“. Nurodoma, kad ji daugiau nebetieks LCD ekranų savo ilgamečiam partneriui.

Korėjiečių ekranų gamintojas nusprendė visiškai atsisakyti tolimesnio bendradarbiavimo su amerikiečių kompanija, kadangi ši partnerystė nebėra pelninga.

„Mes negalime tiekti ekranų kompanijai „Apple“ su tokiomis didelėmis nuolaidomis. „Samsung“ jau sumažino savo dalyvavimą „Apple“ tiekimo grandyje ir kitais metais visiškai nutrauks ekranų tiekimą“, – cituojamas vienas iš „Samsung“ vadovų, kuris norėjo išlikti anonimu.

Sprendžiant iš paskutinių pranešimų šia tema, „Apple“ aktyviai stengėsi plėsti savo tiekėjų sąrašą, kad būtų pašalinta priklausomybė nuo „Samsung“. Matyt, jai pavyko gauti daug patrauklesnes sąlygas, nei tas, kurias siūlė „Samsung Display“.

Šių metų pirmojo pusmečio rezultatai, kuriuos pateikia kompanija „DisplaySearch“, rodo, kad kompanija „Samsung Display“ buvo didžiausia „Apple“ mobiliesiems įrenginiams skirtų ekranų tiekėja – pardavė 15 mln. vienetų. Antroje vietoje tuomet atsidūrė „LG Display“ su 12,5 mln. vienetų, o trečioje liko „Sharp“ su 2,8 mln. vienetų.

Trečiajame ketvirtyje situacija kardinaliai pasikeitė: „Samsung Display“ dalis sumenko iki 3 mln. vienetų, o ketvirtajame ketvirtyje apskritai planuojama tiekti tik 1,5 mln. LCD ekranų.

Turimais duomenimis, „Samsung Electronics“ padalinys, gaminantis mobiliuosius įrenginius, o taip pat kompanija „Amazon“ sparčiai didina planšetėms skirtų ekranų užsakymus. To turėtų užtekti, kad „Samsung Display“ nepajustų problemų dėl kontrakto su „Apple“ nutraukimo.

Kol kas nėra aiškios sąlygos, kuriomis remiantis „Samsung Display“ nutraukia bendradarbiavimą. Jei kalbama apie vienpusį įsipareigojimų nutraukimą, dėl to gali būti skirtos finansinės sankcijos. Tačiau gali būti, kad „Apple“ tiesiog sulaukė sutarties pabaigos ir nutarė jos nepratęsti. Bet kokiu atveju, kitų kontraktinių gamintojų užkrovimas „Apple“ užsakymais gali priversti jos konkurentus ieškoti kitų tiekėjų, taigi jas gali sudominti „Samsung Display“ pasiūlymai.

FaceIT.lt
Temos: 2 Apple Samsung
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT