Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Startup Monthly Vilnius“ tris verslo komandas išsiunčia į Silicio slėnį

Renginio akimirka
Organizatorių nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį menų fabrike „Loftas“ pirmą kartą Lietuvoje vykusi pasaulinio ciklo konferencija „Startup Monthly Vilnius“ tris inovatyvių verslų komandas išsiunčia toliau vystyti savo verslų į Silicio slėnį (JAV).

Į renginį atvykę Silicio slėnio ekspertai, nustebinti lietuvių ryžto ir europietiškumo, prognozavo Vilniui sėkmingą tolimesnį „startapų“ ekosistemos kūrimą. Konferencijoje apsilankęs premjeras Andrius Kubilius drąsino nebijoti pradėti naują verslą ir suintrigavo, pasidalindamas idėja sukurti Lietuvoje Gintaro slėnį, kaip atitikmenį Jungtinėse Amerikos Valstijose esančiam Silicio slėniui.

„Kai kurie renginyje dalyvavę „startapai“ turi subūrę ganėtinai stiprias komandas, turi gerų idėjų, kurios atliepia dabartines verslo tendencijas Silicio slėnyje. Turėti idėją nepakanka, idėja yra bevertė be jos įgyvendinimo, todėl nereiktų bijoti, kad viešai pasidalinus jūsų idėja bus pavogta. Reikia dirbti ir pasistengti geriausiai įgyventi savo turimą idėją“, – teigia „Startup Monthly Vilnius“ dalyvavęs daugybės internetinių kompanijų įkūrėjas ir elitinio Silicio slėnio inkubatoriaus „500 startups“ mentorius Davidas Weekly.

„Startup Monthly Vilnius“ konferencijoje, į kurią žiūrovų ir dalyvių bilietai buvo išpirkti dar likus savaitei iki renginio, savo verslo idėjas pristatė dvidešimt komandų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos. Trijų dienų trukmės konferencijoje taip pat dalyvavo verslo vystymo, rinkodaros, programavimo specialistai, kurie po dienos apmokymų jungėsi į naujas komandas ir lygiomis teisėmis varžėsi dėl kelialapio į „startapų“ meką – Silicio slėnį Kalifornijoje.

Su įkvepiančiu pranešimu iš kėdžių aidint plojimams pakėlęs visus konferencijos dalyvius socialinio tinklo „Twitter“ pirmojo finansavimo rato investuotojas, elektroninės mokėjimo sistemos „Square“ rizikos konsultantas, „Dispatch Management Services Corp“ įkūrėjas Gregas Kiddas patikino, kad kaip verslo angelas jis jau išsirinko kelias komandas, kurioms skirs investicijas.

„Konferencija, manau, pavyko geriau nei buvo tikėtasi. Neįkainojamą vertę gavo ne tik joje dalyvavę naujo verslo kūrėjai, bet ir visi, dar tik besiruošiantys steigti savo verslą Baltijos šalyse. Iš Silicio slėnio atvykę atstovai ir pasaulinio „Startup Monthly“ organizatoriai labai pozityviai įvertino Lietuvos potencialą įsitvirtinti „startapų“ ekosistemos žemėlapyje bei atverti vis daugiau kelių į Silicio slėnį, kur naujiems verslams būtų padedama įeiti į globalią rinką“, – komentuoja pagrindinės „Startup Monthly Vilnius“ partnerės VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas.

Dalyvių verslo idėjos svyravo nuo edukacinių kompiuterinių žaidimų iki svečių sąrašo valdymo programos naktiniams klubams ar internetinės parduotuvės, galinčios tapti konkurente tokiam gigantui kaip „eBay“.

Po trijų dienų įtempto darbo ir pristatymų į specialiai verslo vystymui parengtą dviejų mėnesių programą Silicio slėnyje buvo pakviesti baltarusiai „MapsWithMe“, lietuviai „Tropic Mind“ ir naujai konferencijos metu gimęs verslas „GigBasket“, siūlantis patogesnę ir organizuotesnę darbo paiešką. Laimėjusios komandos vasarą JAV toliau dirbs su profesionaliais mentoriais ir pristatys savo verslo idėjas tarptautiniams investuotojams.

„Startup Monthly Vilnius“ organizatoriai tikisi, kad ši konferencija paskatins visą Baltijos regioną bendradarbiaujant kurti palankias sąlygas naujų inovatyvių verslų atsiradimui ir vystymui. Kaip teigia pagrindinis „Startup Monthly Vilnius“ iniciatorius ir organizatorius Daumantas Dvilinskas, visiems, vystantiems „startapus“, dabar reikia įdėti nemažai darbo, kad išlaikytume sukurtą santykį su Silicio slėniu, suaktyvintume „startapų“ gyvenimą Baltijos šalyse ir paleistume į pasaulį kuo daugiau įgyvendintų verslo idėjų.

VIDEO: SM Vilnius - Feedback after DAY 2 from David Weekly

VIDEO: SM Vilnius - Greg Kidd

VIDEO: SM Vilnius 1st place - Alexander Zolotorev: MapsWithMe

VIDEO: SM Vilnius 2nd place - Mantas Radvila: Tropic Mind

VIDEO: SM Vilnius 3rd place - Edmundas Balčikonis: GigBasket

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT