TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visi „Gykai” pakelkite rankas

Jonathanas Nelsonas
„Silicon Valley comes to the Baltics” nuotr. / Jonathanas Nelsonas
Šaltinis: KTU „StartupSpace“
0
A A

Jonathanas Nelsonas pusę metų sėdėjo naktimis prie kompiuterio ir programavo, o tada nuėjo į barą. Vienas, du, trys susitikimai su bendraminčiais ir aplink jį ėmė burtis bendruomenė. Programuotojus ir startup verslo kūrėjus apjugianti bendruomenė „Hackers and Founders” dabar yra viena didžiausių pasaulyje ir gerai žinoma Silicio slėnyje. Būtent iš šios technologijų meka laikomos pasaulio vietos J. Nelsonas ir atvyko į Lietuvą.

VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamoje „Silicon Valley comes to the Baltics” konferencijoje pranešimą skaitęs J. Nelson užlipęs ant scenos pirmiausiai pasitikslino – kiek programuotojų ir vadinamųjų „gykų” yra auditorijoje? Klausė jis to todėl, nes patį būtų galima vadinti informacinių technologijų ekspertu, kuris galėtų duoti ne vieną patarimą norintiems pradėti IT verslą ar siekiantiems šioje srityje karjeros.

Kokių klaidų dažniausiai neišvengia pradedantieji IT verslą?

Apskritai, aš myliu technologinius startup projektus, bet daugelis žmonių prisiskaito, kaip juos reikėtų pradėti internetiniuose puslapiuose („TechCrunch”, „ReadWriteLab” ir kt.). Tuomet jie mano, kad jei pradės verslą, reiškia, kad jie greitai ir paprastai praturtės.  Verslo kūrimas – toks procesas, kai tu tampi turtingu iš lėto ir idėjęs daug sunkaus darbo. Žinoma, tame procese yra ir daugybė gerų emocijų, nes tu pradedi bendrauti su gausybe nuostabių žmonių ir tai vyksta ilgą gyvenimo tarpą. Žinoma, yra galimybė, kad pasiseks ir uždirbsi daug pinigų per mėnesį.

Ar galėtume išskirti Jums pačiam įdomiausius startup verslus?

Browserinling.com paieška, kuri apjungia visas didžiausias paieškų sistemas. Prie šio projekto dirba dviejų žmonių komanda, todėl paieškos sistema kuriama Silicio slėnyje ir Latvijoje vienu metu. Šie žmonės taip pat kuria įvairius paieškos įrankius.

Zerply.com paieškos sistema leidžia surasti komandos narį projektui. Zerply.com projektas įgyvendinimas dalinai Silicio slėnyje, o kita komandos dalis bazuojasi Taline. Abu šie projektai yra pirmos klasės mūsų inkubatoriuje. Ir abiems jiems puikiai sekasi. Zerply šiuo metu pretenduoja gauti A serijos finansavimą pradiniam kapitalui (aut.pastaba. A lygio finansavimo dydis nuo 2 mln. dol iki 10 mln. dol).

Taip pat tripping. com yra paieškos sistema skirta žmonėms, kurie ieško transporto, vietos apsistoti ar apartamentų nuomos trumpam laikotarpiui. 

Ar galėtumėte daugiau papasakoti apie savo projektą „Hackers and Founders”? Kaip Jums atėjo tokia idėja ir kokia buvo jos pradžia?

„Hackers and Founders” buvo pradėta prieš penkis metus, kai aš nusprendžiau pakeisti karjerą ir išmokti, kaip tapti puikiu verslininku. Tuomet persikėliau į Silicio slėnį ir pradėjau kurti startup verslus. Po šešių mėnesiu programavimo per naktis, žmona man liepė išeiti iš namų ir susipažinti su žmonėmis, kurie daro tą patį, ką ir aš. Taip prasidėjo susitikimai pavadinti „Hackers/ Founders”. Per pirmąjį mūsų susitikimą bare buvome keturiese, bet aš vis organizavau tuos susitikimus kas mėnesį ir žmonių vis daugėjo ir daugėjo.

Prieš penkis metus Silicio slėnyje mes turėjome 8000 žmonių bendruomenę ir prie jos prijungėme dar 25 dalis – bendruomenes iš viso pasaulio, kurios užsiima tuo pačiu. „Hackers and Founders” neturėjo tapti verslu. Todėl mes paleidome inkubatorių, kuriame pradedantieji gali gauti patarimų ir kas aštuonias savaites rinkti balus savo startup verslui. Kai taškų suma tampa pakankamai didelė, komanda yra kviečiame dalyvauti „Investor Office Hours” renginyje.  Šiame renginyje jie gali pristatyti savo idėjas investuotojams ir gauti patarimų iš geriausių Silicio slėnio investuotojų.  Jei startup verslą rekomenduoja investuotojai, tuomet mes kviečiame jo kūrėjus į savo inkubatorių ir dirbame kartu tris mėnesius.

„Kaip padėti tūkstančiams technologijas kuriančių verslininkų visame pasaulyje paversti savo idėją produktu ir tapti sėkmingais?”. Į tokį klausimą žadėjote atsakyti vykstančioje konferencijoje.

Man patinka mąstyti kaip išspręsti problemas.  Aš nežinau, koks yra atsakymas į šį klausimą. Aš daug išmokau organizuodamas renginius, kuriuose verslininkai susirenka drauge, kalbasi ir padeda vienas kitam išspręsti problemas. Žmonės mokosi iš istorijų, todėl manau, kad tai esminis dalykas startup verslui – klausyti istorijų iš kitų pradedančiųjų ir dalintis savo istorija.

Kiek vidutiniškai pinigų reikia norint pradėti IT verslą?

Jei moki programuoti, gali pakakti ir  20 dolerių sumokėti už puslapio hostingą. Jei nori kurti mobiliąsias aplikacijas, tai dažniausiai kainuoja 99 dolerius, kad gatum „Apple” ar „Android” programėlių kūrėjo statusą. Didžiausia kaina, kurią tenka sumokėti – laikas.

Kokios srities IT specialistai turi didžiausią galimybę gauti darbą didelėje kompanijoje? Kuri IT sfera perspektyviausia?

Programuotojų desperatiškai trūksta Silicio slėnyje. Jei kas nors moka kurti mobiliąsias aplikacijas iOS, Android, Python, Ruby platformoms – šie sugebėjimai labai aukštai vertinami. Apskritai, visi geri programuotojai turi galimybę gauti nuostabų darbą. Šiuo metu labiausiai žaviuosi tais startup projektais, kurie užsiima techninės įrangos ir robotų kūrimu. Praeitą savaitę susipažinau su žmogumi, kuris kuria radijo bangomis kontroliuojamą straigtasparnį, kuris valdomas savo smegenimis naudojant elektroencefalograminias bangas. Rimtai. Tai buvo nuostabu.

VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamas renginys „Silicon Valley Comes to the Baltics“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Logotipas/Kuriame ateitį kartu
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT