Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 12d. 10:43

„GameOn 2019“ – septyni žaidimų kultūros renginiai vienoje erdvėje

Parodos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Parodos akimirka

Jau šį savaitgalį, lapkričio 16-17 dienomis, „Litexpo“ parodų rūmuose penktąjį kartą vyks didžiausias žaidimams skirtas renginys Lietuvoje ir Baltijos šalyse – „GameOn“. Žaidimų kultūra yra labai plati ir apima ne vieną sritį, tad ir organizatoriai pristato ne vieną, o net septynis renginius, rašoma pranešime spaudai.

„GameOn“ konvento „širdis“, be abejonės, yra patys žaidimai ir galimybė kuo daugiau jų išbandyti. Trys didžiulės „Litexpo“ salės šiemet skirtos įvairių žaidimų demonstravimui. Bus galima sužaisti tokius naujausius ir laukiamiausius hitus kaip paslaptingąjį legendinio kūrėjo Hideo Kojima darbą „Death Stranding“, didžiulį ažiotažą sukėlusį ir vėl pardavimo rekordus sumušusį „Call of Duty: Modern Warfare“, į „PlayStation 4“ sugrįžtantį klasikinį smagų nuotykį „MediEvil“, sulošti už naujausias klubų rinktines „NBA 2K20“ ar „FIFA 20“ varžybose. Be didžiųjų darbų laukia pažintis ir su nepriklausomų kūrėjų žaidimais, tarp jų bus galima pažaisti net 10 naujausių Lietuvoje sukurtų žaidimų.

Į pramogų zoną visai šeimai šiemet pakvies „Robotikos akademija“. Be užsiėmimų su robotais, organizacija šiemet pristatys naujovę – ugdymo programą naudojant kompiuterinius žaidimus. Akademija atrinko kelių tipų žaidimus, kurie šiuo metu itin populiarūs jaunųjų žaidėjų tarpe, ir pagal juos sudarė mokymų programą. „GameOn“ metu bus galima sužinoti, kokių realių įgūdžių galima išmokti žaidžiant „Minecraft“, „Roblox“, „Fortnite“ ir kitus žaidimus. Šioje erdvėje taip pat su savo programomis kvies susipažinti ir įvairius interaktyvius sprendimus išbandyti kelios aukštosios mokyklos, o nostalgiškai praleisti laiką (ar pamatyti kažką seno, bet negirdėto) bus galima „Danske Bank“ įrengtoje retro žaidimų zonoje. Šeimos zoną papildys ir įvairias su žaidimų kultūra susijusias prekes siūlančių pardavėjų stendai.

Kaip ir praėjusiais metais, pagrindinė renginio scena bus skirta esporto turnyrams. Šiemet ant įspūdingos scenos vyks „Baltic Masters“ „Counter-Strike: Global Offensive“ finalas, „Red Bull Mobile Esports Open“ „Hearthstone“ ir „Clash Royale“ pusfinaliai bei finalai, debiutuos „Tekken 7“ varžybos dėl vietos į geriausių Lietuvoje aštuntuką ir taškų pasauliniame turnyre. Niekur nedingo ir daug dėmesio sulaukiančios žvaigždžių rungtynės, kuriose žymūs Lietuvos žmonės susirungia su kokio nors žaidimo profesionaliais žaidėjais. Šiemet šiam turnyrui parinktas neįprastas, bet, tikėtina, daug smagių akimirkų suteiksiantis žaidimas – „Minecraft“.

Kaip ir kasmet „GameOn“ sukvies visus, neabejingus cosplay kultūros judėjimui, pasinerti į įspūdingą kostiumų kūrybos ir pasirodymų pasaulį bei sudalyvauti viename didžiausių cosplay konkursų Baltijos šalyse. Diskusijose su garsių konkursų nugalėtojais ir kostiumų meistrais bus galima sužinoti apie šio fenomeno užkulisius.

Dvi „Litexpo“ konferencijų salės šiemet vėl bus skirtos pranešimams bei diskusijoms apie žaidimų kultūrą ir kūrybą. Programa parengta galvojant ne tik apie žaidėjus, bet ir tėvus, edukacijos ir kūrybinių industrijų profesionalus, todėl šiemet išsiskirs itin didele temų įvairove. Savo sričių ekspertai kalbės apie esportą, kūrybą virtualioje realybėje, muziką, žaidimų suvokimą visuomenėje ar net paties kasdienio gyvenimo įsivaizdavimą kaip žaidimą. Profesionalius kūrėjus ar ketinančius tokiais tapti turėtų sudominti pirmą kartą renginyje dalyvaujančių kompanijų „Unreal“ ir „Oculus“ atstovų bei kitų specialistų pranešimai. Taip pat visi laukiami net trijuose šiemet vyksiančiuose apdovanojimuose, kuriuose bus pagerbti ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos regiono šalių kūrėjai.

Galiausiai, į parodų rūmus trečiąjį kartą sugrįš grandiozinis koncertas „GameOn Live“, šiemet pateiksiantis dvi naujoves. Pirmoji – VDU Kamerinis orkestras, KTU Akademinis choras „Jaunystė“, estradinio dainavimo grupė „Dangi&D4“, būrys kviestinių virtuozų ir solistų bei dirigentas Martynas Staškus atliks garsius kūrinius ne tik iš žaidimų, bet ir iš kino filmų. Antroji – „GameOn Live“ koncertas šįkart ne užbaigs, o atvers žaidimų kultūros savaitgalį jau penktadienį, lapkričio 15 dieną.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT