Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 22d. 15:35

Geriausi „Fortnite“ žaidėjai per metus išsidalins 100 mln. JAV dolerių

Christianas Acevedo – užkietėjęs „Fortnite“ gerbėjas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Christianas Acevedo – užkietėjęs „Fortnite“ gerbėjas

Jeigu iki šiol kam nors kilo abejonių, ar galima užsidirbti iš kompiuterinių žaidimų (ir ne kūrimo, o žaidimo), tai laikas šias abejones užmiršti. Žaidimo „Fortnite“ leidėjai „Epic Games“ paskelbė, kad į pirmųjų naujos e-sporto disciplinos „Fortnite“ metų prizinį fondą investuos ne mažiau nei 100 mln. JAV dolerių, rašo „Ars Technica“.

Norint suvokti, kokio dydžio yra ši suma, galime palyginti su kitais žaidimais. Internetinis komandinis žaidimas „Dota 2“, kuriame varžosi dvi komandos po 5 žaidėjus, 100 mln. prizinio fondo ribą sugebėjo įveikti po penkerių metų. Svetainė „Dota 2 Prize Tracker“ informuoja, kad vienas populiariausių esporto žaidimų, arenose dominuojantis nuo 2013 metų, iki šios dienos leido žaidėjams iš viso uždirbti 105 mln. dolerių (neskaitant daugiau nei 10 mln. dolerių fondo, kuris bus išdalintas šią vasarą vyksiančiame tarptautiniame turnyre).

Kitas būdas iliustruoti „Fortnite“ prizinio fondo dydį – golfo turnyrai „PGA Tour“. Praėjusiais metais visuose „PGA Tour“ turnyruose visame pasaulyje žaidėjai išsidalino 321 mln. dolerių dydžio prizinį fondą.

Tačiau „PGA Tour“ - jau prieš daugelį metų poziciją išsikovojęs elitinis golfo turnyras. Tuo tarpu „Fortnite“ yra nemokamas kompiuterinis žaidimas, kurio netgi pirmoji galutinė versija (1.0) iki šiol nėra platinama. Tad gigantiškas prizinio fondo dydis liudiją apie didžiausią visų laikų e-sporto kompiuterinio žaidimo sėkmę („Epic“ neviešina aktyvių žaidėjų skaičiaus ar pardavimų žaidimo viduje duomenų). Mobiliųjų prekyviečių ekspertai nurodo, kad žaidime naudojamas mikrotransakcijų modelis leido „Epic“ surinkti daugiau nei 50 mln. dolerių pajamų vien iš žaidimo „iOS“ versijos, kuri platinama nuo kovo 15 dienos. O kur dar pardavimai asmeninių ir žaidimų kompiuterių platformose – jose žaidimas platinamas nuo praėjusių metų rugsėjo.

„Epic“ skelbia, kad ateityje informuos apie tikslesnį prizinio fondo paskirstymą ir kokiu pavidalu – grynųjų pinigų ar virtualaus turto žaidime – bus išdalinta ši suma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT