-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nepaisydami šalto oro kauniečiai linksmai šurmuliavo „Derliaus šventėje“

Savaitgalį Kauno centre vykstančios tradicinės mugės „Derliaus šventė 2013“ rengėjai, dalyviai ir lankytojai pageidautų šiltesnio oro, tačiau džiaugiasi, kad „bent jau nelyja“.
„Derliaus šventė 2013“
„Derliaus šventė 2013“ / Evaldo Šemioto nuotr.

Ši kasmetinė šventė Laisvės alėjoje, organizuojama nuo 2001 m., jau tapo tradiciniu visos šalies žemdirbių ir kaimo gyventojų renginiu. Jos metu puoselėjamos senosios lietuviškos tradicijos, papročiai, pristatomas ir saugomas Lietuvos kaimo paveldas.

Taip pat šventė yra skirta padėkoti žemę dirbantiems žmonėms ir parodyti miestiečiams ūkininkų triūso vaisius, sustiprinti kaimo ir miesto tarpusavio ryšį. Kiekvienais metais šventė sulaukia gausaus dalyvių ir svečių skaičiaus.

Šių metų Derliaus šventė, tikina jos rengėjai, išskirtinė – Lietuva šiemet pirmininkauja ES Tarybai. Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas pabrėžė, jog pirmininkavimas – puiki proga parodyti savo šalį, kultūrą ir pasiekimus. Derliaus šventė padės atskleisti Lietuvos kaimo tradicijas Lietuvos piliečiams bei užsienio svečiams.

Mugėje dalyvauja žemdirbių asociacijos, tautinį paveldą puoselėjantys amatininkai, tradicinę produkciją gaminantys ūkininkai, geriausiai reprezentuojantis Lietuvos kaimą. Į šventę užsuko valstybės vadovai, Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių ambasadoriai, ES institucijų atstovai.

Daug dėmesio šiemet skiriama jaunimui – žemdirbiškų specialybių studentams ir moksleiviams, jauniesiems ūkininkams. Mugėje aktyviai dalyvauja jaunųjų ūkininkų rateliai – jaunimas džiaugiasi savo išaugintu derliumi, susipažįsta su vyresniais mugėje dalyvaujančiais ūkininkais ir amatininkais.

Praėjusioje Derliaus šventėje daug dėmesio sulaukė ir kauniečiams bei miesto svečiams dieną praskaidrino studentų ir moksleivių iš rudens gėrybių pinti kilimai. Ši tradicija tęsiama ir šiemet.

Išskirtinė šventės dalis – Lietuvos rajonų „kiemeliai“, kuriuose savivaldybės iš visų Lietuvos regionų pristato savo rajonus, įkurdino prekybininkus, amatininkus, šokių ar muzikos kapelas, jaunimą. Vienoje vietoje galima išvysti visą Lietuvos kaimiškų vietovių įvairovę. Šventėje dalyvauja daugiau nei 20 savivaldybių iš visų Lietuvos regionų.

Rajonai ne tik prisistato savo kiemeliuose, bet ir linksmina visus šventės dalyvius bei svečius. Didžiojoje scenoje koncertuoja rajonų muzikiniai kolektyvai – dainų ir šokių ansambliai, vaikų kolektyvai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius