Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Saugios savarankiškos treniruotės. Ar įmanoma?

Tie, kurie sportuoja savarankiškai, neskiria labai daug dėmesio saugumo technikai. O ši technika neapsiriboja vien tik teisingu pratimo atlikimu, bet ir drabužių pasirinkimu, užsiėmimo laiko ir vietos parinkimu, savo jėgų įvertinimu.
Viską atlikite pagal trenerio nurodymus
Viską atlikite pagal trenerio nurodymus / Goksan Ozman, Flickr.com
Temos: 2 Higiena Mankšta

Nesilaikant taisyklių, galima labai lengvai susigadinti sveikatą. Gerai, jei viskas baigiasi tik laikinu treniruočių nutraukimu, bet jei dėl to reikėtų išeiti iš darbo...

Išsitirkite sveikatą. Periodiškai tikrindamiesi ir lankydamiesi pas gydytoją, jūs išvengsite rimtų ligų bei negalavimų. Nereikėtų treniruotis sergant, pervargus arba po triukšmingo savaitgalio. Jei treniruojatės ryte, išgerkite iš pradžių karštos arbatos ir suvalgykite mažą riekutę rupios duonos. Taip prižadinsite angliavandenių ir energijos atsargas organizme.

Reguliariai matuokite širdies pulsą. Normalus sveiko suaugusio žmogaus pulsas ramybės būsenoje – 60-80 dūžių per minutę. Atliekant pratimus stenkitės, kad pulsas nepakiltų aukščiau nei 150 smūgių.

Prieš kiekvieną treniruotę būtinai atlikite mankštą ir pratampykite raumenis. Jau geriau mankšta be treniruotės, nei treniruotė be mankštos. Mankštą sudaro įvairūs mostai, pasilenkimai, tempimas – visa tai skirta sušildyti raumenis, padidinti elastingumą. Jei sportuojate vakare, po treniruotės atlikite kvėpavimo, atsipalaidavimo ir tempimo pratimus.

Kontroliuokite, kaip atliekate pratimus. Pratimus pradėkite nuo lengvesnių svorių ir mažesnių krūvių – neskubėkite jų didinti. Jei mokotės atlikti sudėtingus judesius, naudokite ir kelių, alkūnių, riešų apsaugas. Vis paprašykite, kad treneris jus paglobotų ir prižiūrėtų, ar teisingai atliekate pratimus. Pastebėta, kad būtent pirmųjų treniruočių metu ir įvyksta daugiausiai traumų.

Laikykitės treniruočių metodikos. Užsisakykite sporto klube specialią treniruočių programą ir jos laikykitės. Sekite pratimą po pratimo, o ne maišykite juos vietomis. Net ir tuo atveju, jei jaučiate, kad galite pakelti didesnį svorį ar nubėgti daugiau kilometrų, neskubinkite įvykių, nes galite jau kitą dieną neatsikelti iš lovos.

Vieni neatlikinėkite rizikingų pratimų. Tiek pratimai su svoriais, tiek ir įvairūs akrobatiniai numeriai gali iššaukti traumas, todėl apsidrauskite paprašydami, kad kažkas pabūtų šalia jūsų ir prižiūrėtų atliekamus pratimus. Tai daryti turėtų patyręs partneris ar instruktorius.
Laikykitės tvarkos. Treniruodamiesi su svoriais neišmėtykite diskų ir svarmenų. Atlikus pratimą, būtina įrangą padėti į vietą, ir pakeisti kitomis priemonėmis.

Laikykitės higienos. Treniruokitės patogiais drabužiais bei avalyne, kurią po treniruotės reiktų iš karto pasikeisti, nes po treniruotės prakaitas ne tik skleidžia blogą kvapą, bet gali sudirginti odą. Todėl po treniruotės nusiprauskite po dušu, o sporto drabužius skalbkite ne rečiau nei vieną kartą per dvi savaites.

Pasirinkite tinkamą vietą. Treniruotis reiktų gerai apšviestose vietose. Lauke treniruotis reiktų kuo toliau nuo važiuojamosios kelio dalies, geriausiai, jei pasirinktumėte parką, mišką ar atvirą lauką. Būkite atsargūs mokykliniuose stadionuose: jei jie atviri, čia gali būti daug šiukšlių ir stiklo šūkių.

Užsiėmimo laikas. Rytais nereikėtų apkrauti organizmo, nes širdis dar nėra tam pasiruošusi. Jei bėgiojate, tuomet ne daugiau nei 2 km ramiu tempu. Treniruotis reiktų valandą iki maisto arba dvi valandas po maisto. Jei derinate maistą ir mokslą arba darbą, treniruokitės ne daugiau nei 3-4 kartus per savaitę po 1-2 valandas. Tokiu atveju reiktų miegoti ne mažiau 8 valandų per parą, valgyti – ne mažiau nei 3 kartus. Vakarinės treniruotės turi vykti ne vėliau nei 4 valandos iki miego.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius