-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Gydymas vaistažolėmis: ką reikia žinoti?

„Išgerk valerijono, kad nusiramintum“, „Pasidaryk liepžiedžių arbatos, kad neįsisirgtum“, „Skauda pilvą – išsivirk ramunėlių arbatos“ ir dar daug panašių patarimų girdime sunegalavus. Natūraliais metodais gydome ne vieną ligą. Tačiau netinkamai naudojant vaistažoles, galime ne padėti organizmui, bet atvirkščiai, jam pakenkti.
Vaistažolių arbatos taip pat gali būti per stiprios
Vaistažolių arbatos taip pat gali būti per stiprios / Flickr.com

Pirmiausia, išsiaiškinkite galimą kontraindikaciją

Prieš pradedant naudoti konkretų gydomąjį augalą, būtina išsiaiškinti visą įmanomą jo poveikį organizmui. Pavyzdžiui, atrodytų nekenksminga ir gydanti jonažolė, kuri padeda pašalinti virškinimo problemas, didina kraujo spaudimą, mažina tam tikrų priemonių, gydančių aterosklerozę poveikį ir pasižymi sutraukiamosiomis savybėmis, o tai gali sukelti vidurių užkietėjimą. Arba ženšenis – jo negalima vartoti vaikams iki 5 m. amžiaus, o suaugusiems jis suteikia energijos, aktyvumo. Tačiau jis netinkamas vartoti su kofeinu, nes vietoje to, kad taptume žvalūs – tapsime irzlūs ir nervingi.

Jei į gydomąjį mišinį įeina keletas vaistažolių rūšių, reikia patikrinti jų suderinamumą ir poveikį mūsų organizmui.

Vaistažolėmis negalima gydytis, jeigu:

  • Liga jau pažengusioje stadijoje. Tokiu atveju, svarbu laiku pradėti gydymą vaistais ir užkirsti kelią ligos vystymuisi.
  • Ilgą laiką vartojant vaistažoles nesijaučia norimo efekto. Tuomet verta pradėti gydytis medikamentais.
  • Jei susirgimai yra rimti, pavyzdžiui, širdies ar onkologinės ligos, kurie turi būti gydomi specialistų.

Keletas patarimų, kaip teisingai naudoti gydomuosius augalus.

  • Galiojimas ir laikymo būdas

Kad išliktų gydomosios savybės, džiovintus augalus laikykite iki 12 mėn. (lapus, žiedelius, stiebelius) arba 3 m. (šaknis). Teisingas džiovintų vaistažolių laikymo būdas – medžiaginis maišelis, stiklinė tara arba popierinis įpakavimas.

  • Naudokite tikslias dozes

Ruošiant gydomuosius gėrimus, griežtai laikykitės instrukcijų, neberkite žolelių kiek širdis geidžia. Tik naudodami tikslias dozes pajusite teigiamą efektą. Jei gydymą pradedate iki šiol nevartotomis vaistažolėmis, geriau iš pradžių vartokite jas mažesnėmis dozėmis, nei nurodyta recepte: svarbu stebėti organizmo reakciją.

  • Nepiktnaudžiaukite

Vaistažolių arbata ar užpilas – vaistas, o ne gėrimas, malšinantis troškulį. Todėl saugi norma – ne daugiau vieno puodelio per parą. Rekomenduojama keisti konkrečių žolelių gėrimą kas mėnesį, nes priešingu atveju, organizmas pripras ir nebejausite teigiamo efekto.

  • Tinkamai ruoškite nuovirus

Tinkamiausias būdas, užtikrinantis gydomąjį augalo poveikį – karštu vandeniu užpilti vaistažoles, uždengus palaikyti porą valandų ir gydomasis gėrimas paruoštas. Efektyviausias yra šiltas nuoviras, o ne karštas.

Jau nuo senų laikų Tibeto liaudies medicinos gydytojai teigė, kad nėra nei vienos ligos, kurios nebūtų galima išgydyti augalų pagalba. Ir jie visiškai teisūs, tačiau su sąlyga, kad besigydydami gamtos dovanomis būsite išmintingi, atsargūs ir tikslūs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius