Dakaro lyderis – portugalas Carlosas Sousa, lietuvių ekipažo greitis pranoko organizatorių lūkesčius

Pirmosios dienos 180 km ilgio greičio ruožas – apšilimas ekipažams prieš akmenimis pagardintus Dakaro ralio smėlynus. Jį įveikė abu lietuviški ekipažai: Benediktas Vanagas su Andrejumi Rudnickiu bei Antanas Juknevičius su Vytautu Obolevičiumi.
Pirmas Dakaro ralio greičio ruožas
Pirmas Dakaro ralio greičio ruožas / „Scanpix“ nuotr.

A.Juknevičiaus ekipažas po finišo iš 103 starto vietos pakilo net į 68, taip gerokai pranokdamas organizatorių lūkesčius. B.Vanagas, greičio ruožo viduryje dar lenkęs A.Juknevičių, liko 89 (startavo 73).

Vos finišavęs, B.Vanagas buvo klasifikuojamas 68-as, tačiau finišavus daugiau greitų dalyvių, jo pozicija nukrito. Iš viso startavo 147 automobilių ekipažai, tad lietuvių pozicijos  finišavus likusiems dar gali nežymiai kisti.

A.Juknevičius 180 km ilgio greičio ruožą įveikė per 3 val. 35 sek., B.Vanagas užtruko 3 val. 11 min. 7 sek.

B.Vanagas po finišo pasakojo, kad jų „OSCar“ automobiliui keturis kartus buvo dingęs degalų slėgis – dėl to buvo prarastos apie 25 minutės. Komandos mechanikai naktį turėtų išsiaiškinti problemas ir jas sutvarkyti.

Pirmą vietą automobilių klasėje po pirmos dienos užima portugalas Carlosas Sousa, trasą įveikęs per 2 val. 20 min. 36 sek. Vos 11 sekundžių jam pralaimėjo vietos herojus argentinietis Orlando Terranova, trečias liko katarietis Nasseras Al-Attiyah.

Nesėkmingai ralis prasidėjo net 11 kartų čia triumfavusiam prancūzui Stephane'ui Peterhanseliui. Jis 180 km ruože prarado kelias minutes keisdamas pradurtą padangą ir finišavo septintas, nuo lyderio atsilikęs 4 min. 21 sek.

Problemos kamuoja ir vieną mėgstamiausių publikos lenktynininkų amerikietį Robbie Gordoną. Jis vairuoja net 1200 AG išvystantį „Hummer“ visureigį ir Dakaro lyderių MINI kažkada juokais pavadino „automobiliu merginoms“. Po pirmojo įskaitinio punkto R.Gordonas buvo 23-ias, tačiau finišavus 70-iai dalyvių, jis dienos greičio ruožo dar nebuvo baigęs.

Motociklai

Motociklų klasėje didelių staigmenų ar nuostolių nebuvo. Pirmas po 180 km ilgio greičio ruožo buvo ispanas Joanas Barrera Bortas, trasoje užtrukęs 2 val. 25 min. 31 sek. 37 sek. nuo jo atsiliko tautietis Marcas Coma, dar daugiau nei minute – pirmas startavęs lenktynių favoritas Cyrilis Despres.

Ši klasė Dakare tradiciškai yra gausiausia – į pirmojo greičio ruožo startą pajudėjo 174 motociklai. Dviems jų nuotykis Pietų Amerikoje baigėsi nepasiekus pirmojo finišo.