-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Kūdikystėje nesuptas vaikas SOS vaikų kaime prieš miegą supdavosi lovoje pats, kol ją sulaužė

SOS vaikų kaimo namelio prieangyje laidų vedėja Asta Stašaitytė negali ištrūkti iš vaikučių glėbio – atrodo, kiekvienas vaikas nori kažko paklausti, išgirsti atsakymą, o gal sulaukti ypatingo dėmesio ženklo iš moters, kurią paprastai mato televizijos ekrane. Juk po to reikės papasakoti savo mamai – SOS mamai, kuri nuskubėjo į gretimą namelį šildyti pietų visai gausiai šešių vaikų šeimynai!
Asta Stašaitytė-Masalskienė su SOS vaikų kaimo vaikais
Asta Stašaitytė-Masalskienė su SOS vaikų kaimo vaikais / Martyno Siruso nuotr.

Asta Stašaitytė-Masalskienė su gyvenimu SOS vaikų kaime susipažįsta dėl to, kad drauge su SOS vaikų kaimais ruošiasi Motinos dienai ir LNK TV paramos koncertui „Padėkite turėti mamą”, kuris  bus transliuojamas gegužės 3 dieną, 19 valandą. Asta ir jos vyras Giedrius Masalskis bus šio koncerto vedėjai. Po apsilankymo SOS vaikų kaime Asta Stašaitytė-Masalskienė teigia, kad be geros valios žmonių aukų būtų sunku išlaikyti būtiną pagalbos vaikams kokybę.

SOS vaikų kaimo SOS mamos rūpinasi ne tik kasdieniais vaikų poreikiais, drauge leidžia laisvalaikį, bet ir nuolat gilinasi bei bando suprasti vaikų elgesio prasmę, savijautą, kaip galėdamos padeda išgyti iš ankstyvame jų gyvenime patirtų skriaudų.

Be SOS mamų meilės vaikams būtina profesionalių specialistų pagalba: medikų, psichologų, psichiatrų, papildomų disciplinų pedagogų, logopedų. Tai galima padaryti tik geros valios Lietuvos žmonių aukų dėka.
 

Tačiau be SOS mamų meilės vaikams būtina profesionalių specialistų pagalba: medikų, psichologų, psichiatrų, papildomų disciplinų pedagogų, logopedų. Kiekvienam vaikui reikia skirtingos pagalbos, o jos poreikį nustato SOS vaikų kaimo vaikų individualaus vystymosi planai. Tada pagalba vaikams įmanoma tik geros valios Lietuvos žmonių aukų dėka.

Suposi lovoje pats, kol ją sulaužė

SOS mama Aldona Kišonienė pasakoja, kad jos berniukas, kasnakt prieš užmigdamas, taip įnirtingai linguodavo ir supdavosi lovoje, kad baldai atlaikydavo nelūžę vos porą mėnesių. Anot psichologų, tai buvo dėl to, kad vaiko kūdikystėje niekas neėmė ant rankų, nepasūpuodavo. 

„Daugeliui vaikų vienas baisiausių dalykų yra išmokti susigyventi su faktu, kad juos tikrosios motinos paliko dar kūdikystėje, todėl vaikai prisigalvoja įvairiausių legendų apie tai, kad jų šeimos iširo, nes ištiko tragedijos, arba juos tėvai paliko jau vėlesniame amžiuje“, - sako SOS mama Aldona . 

Vaikutis, kaskart po pamokų žvelgdamas kaip tėvai pasitinka savo vaikus, apkabina, bendrauja - kartais susigraudina. Kodėl jį paliko dar kūdikystėje? Ar jis kuo nors kaltas? Nors būdamas dar kūdikis kuo galėjo neįtikti tėvams?

„Kai kurie vaikai gėdijasi pasakyti, kad jų neaugino jų tikrieji tėvai. Aš jiems ištisai kartoju – tai nėra jūsų kaltė”, – sako SOS mama Aldona. – SOS mamų meilės ir SOS vaikų kaimo namų teikiamo saugumo jausmo vaikams padėti neužtenka – tik Lietuvos žmonių aukų dėka, SOS vaikų kaimai gali samdyti būtiną specialistų komandos pagalbą: logopedus, psichologus, psichiatrus, papildomas pedagogų pamokas“.

Asta Stašaitytė-Masalskienė apie SOS mamas

„Kai pagalvoji, kiek vaikų Lietuvoje neturi tėvų, nors tėvai gyvi, - negali tuo patikėti... Suprantama, kartais nutinka nelaimių, kai žūva tėvai, bet tai mažuma atvejų... Gal yra žmonių, kuriems „išoperuotas“ meilės vaikams jausmas? Tai man sunkiai suvokiama: pati augau labai gražioje šeimoje ir šiandien turiu labai gražią savo pačios šeimą, tačiau liūdna statistika byloja, kad Lietuvoje yra žmonių, turinčių vaikų, bet nesuvokiančių, kad reikia savo vaikais rūpintis“, - neslėpdama susijaudinimo sakė Asta Stašaitytė.

„Apsilankiusi SOS vaikų kaime, geriau supratau, ką daro SOS mamos: pradedant tuo, kad padeda vaikams jaustis mylimiems, baigiant rūpesčiu kasdieniuose buitiniuose dalykuose – verda valgyti, skalbia, gyvena su vaikais name.  Nuostabu, kad Lietuvoje yra moterų ( t.y. SOS mamų), kurios į SOS vaikų kaimą persikraustė ir čia gyvena savo gyvenimą, rūpindamosi SOS vaikų kaimo vaikais kaip savais.  Juolab išgirdau kitą SOS mamą svarstant, kad jos tikrieji vaikai ne iki galo supranta, kodėl kažkokie kiti vaikai (t.y. SOS vaikai) jų mamą vadina savo mama. Vadinasi,  SOS mamos turi savo tikrųjų, biologinių vaikų, bet vis tiek imasi dar penkių - šešių kuriems reikia pagalbos“, - apsilankymo SOS vaikų kaime įspūdžiais dalinosi Asta.

Kaip tėvų nepažinusiam vaikui nupiešti savo giminės medį?

SOS mama Regina Bareikienė sako, kad bendrojo lavinimo mokykloje vaikai gauna namų darbų: parašyti savo pirmąjį ištartą žodį, sudaryti savo genealoginį medį. Ką rašyti SOS vaikų kaime augančiam vaikui, jeigu mama jo atsisakė dar kūdikystėje?

SOS mama Aldona Kišonienė pasakoja, kad berniukas, kasnakt prieš užmigdamas, taip įnirtingai linguodavo ir supdavosi lovoje, kad baldai atlaikydavo nelūžę vos porą mėnesių. Anot psichologų, tai buvo dėl to, kad vaiko kūdikystėje niekas neėmė ant rankų, nepasūpuodavo.

SOS mamos rūpinasi, kad vaikai žinotų savo šaknis: atėjus laikui vaikai su SOS mamomis važiuoja aplankyti tikrųjų tėvų, daugelis vaikų savo tėvus pamato po dešimtmečio pertraukos, pirmą kartą po to, kai jiems buvo nustatyta globa.

„Po tokių apsilankymų vieni vaikai sako nebenorintys tėvų daugiau matyti, kiti prisiekia sau niekada gyvenime nenusiristi iki tokio dugno, treti tėvus užjaučia ir jų gaili. Tačiau SOS vaikų kaimai savo pareiga įvardija galimybę vaikams sužinoti iš kur jie atsirado, pažinti savo šaknis”, – sako SOS mama Regina.

Tik aukojimas gali padėti SOS vaikų kaimo mamoms užauginti vaikus

Tik jeigu visuomenė supranta,  kad būtina padėti SOS vaikų kaime gyventiems iš socialinio dugno ištrūkusiems vaikams, šios organizacijos darbuotojai turi galimybę ugdyti globojamiems vaikams laimės ir pasitikėjimo jausmą, drąsą planuoti ateitį.

„Kaip ir visiems, taip šiai organizacijai nėra lengva išlaikyti būtiną pagalbos vaikams kokybę. Šiems vaikams būtinai reikia padėti“, - teigia paramos koncerto „Padėkite turėti mamą“ vedėja Asta Stašaitytė-Masalskienė.

Prie paramos SOS vaikų kaime augantiems vaikams prisijungia ir MAXIMA.  Prekybos tinklui MAXIMA  svarbu, kad kiekvienas vaikas turėtų mamą ir  augtų darnioje šeimoje, todėl visą gegužę -šeimos mėnesį - tinklo parduotuvėse įrengtose aukų dėžutėse MAXIMA klientai galės aukoti ir padėti SOS mamoms užauginti vaikus.

Padėti SOS vaikų kaimų mamoms užauginti vaikus galite jau dabar. Paaukokite vaikams skambindami trumpaisiais numeriais: 1890 – 2 Lt; 1891 – 5 Lt; 1892 – 10 Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius