Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 8d. 17:55

Airija tirs, iš kur lietuvis ir airis gavo metanoliu užnuodyto pilstuko, nuo kurio abu mirė

Chemikalai. Asociatyvinė iliustracija
Photos.com / Užnuodytas alkoholis.

Airijos maisto saugumo tarnybos aiškinsis, ar šalyje nesikartoja Čekijos istorija, kai 2012 m. paplitus metanoliu užnuodytam alkoholiui šalyje nusinuodijo mažiausiai 38 žmonės. Tyrimą pradėti privertė žuvusio lietuvio Rimanto Grigaliūno ir jo bičiulio airio mirtys po neaiškios kilmės alkoholio vartojimo. Tai pirmas atvejis Airijoje, kai pradedamas tokio pobūdžio tyrimas, skelbia independent.ie.

Žuvusieji 63 metų Denis Boyle'as ir 51 metų R.Grigaliūnas buvo artimi bičiuliai, o jų mirtis po apsinuodijimo alkoholiu su metanoliu teskyrė vos trys mėnesiai.

D.Boyle'as negyvas rastas pernai gruodžio 18 d. savo namuose. Jo žmona teigė, kad mirties išvakarėse ji kartu su vyru gėrė škotišką viskį.

Labai gerai žinoma, kad metanolis yra nuodingas, todėl mes labai susirūpinome, kad abu vyrai iš kažkur gavo užnuodyto alkoholio, – sakė J.Cody.

„Paskui vyras atsinešė dar vieną žalios spalvos butelį. Jis man sakė, kad tai samanė. Aš jam patariau negerti to gėrimo, nes vos gurkštelėjusi pasišlykštėjau jo skoniu. Sakiau, kad gal nebent sumaišyti reiktų su kuo nors, tačiau jis tą samanę gėrė vieną“, – tyrėjams pasakojo velionio airio žmona.

Paskui vyras užmigo, bet naktį labai dažnai kėlėsi į tualetą. Ryte jis rastas negyvas.

Tuo tarpu R.Grigaliūnas mirė savo namuose kovo 13 dieną – praėjus vos trims mėnesiams po bičiulio žūties.

Jo buvusi sugyventinė Danguolė Grigėnienė sakė radusi draugą negyvą lovoje, vilkintį tik apatiniais.Pareigūnai velionio namuose rado devynis alkoholio butelius – tarp jų buvo plastikinis butelis nuo vandens, pilnas neaiškios kilmės alkoholio, taip pat keli degtinės buteliai.

Įtaria gaminus ne namuose

Maisto saugumo tarnybos tyrėjas Johnas Cody sakė, kad visas rastas alkoholis buvo nuodugniai ištirtas. Plastikiniame butelyje buvusio alkoholio sudėtyje rasta metanolio. 

100 mililitrų R.Grigaliūno kraujo buvo aptikti 229 miligramai metanolio. D.Boyle'o  kraujyje nuodingos medžiagos aptikta dvigubai daugiau.

„Labai gerai žinoma, kad metanolis yra nuodingas, todėl mes labai susirūpinome, kad abu vyrai iš kažkur gavo užnuodyto alkoholio. Mes labai artimai bendradarbiausime su kitomis šalies tarnybomis, kad išsiaiškintume šį atvejį ir nustatytume, kaip metanolis pateko į alkoholį“, – teigė J.Cody.

Jis pridūrė manantis, kad nuodingas alkoholis nebuvo pagamintas namuose, mat tokie metanolio kiekiai prieinami tik pramonės sektoriui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

05:09
01:42
04:07:36

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min