Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 20d. 22:30

Airijoje į galvą peršautas lietuvis buvo „karinio stiliaus“ grupuotės narys

Pistoletas
Pistoletas

Lietuvis, kuris prieš ketverius metus buvo sunkiai sužeistas šūviu į galvą, dabar teisiamas už dalyvavimą keliuose „karinio stiliaus“ apiplėšimuose. Apie tai praneša portalas limerickleader.ie.

39-erių Tomas Mikalajūnas, gyvenantis Airijos mieste Niukasle, išgarsėjo prieš ketverius metus, 2016-ųjų birželį, kai policijos buvo sužeistas šūviu į galvą. Po sužeidimo, patirto per greito persekiojimo operaciją, jis kelis mėnesius praleido ligoninėje.

Šią savaitę, per apklausas Limeriko apygardos teisme, paaiškėjo, kad lietuvis yra siejamas su tarptautine nusikalstama grupuote, įvykdžiusi daugybę „sumanių ir įspūdingų“ vagysčių iš komercinių patalpų.

Detektyvas sakė, esą gauja veikė „kariniu tikslumu“, be to, nusikaltimu metus dėvėjo karines uniformas, pirštines, naudojo žibintuvėlius.

T.Mikalajūnas prisipažino, kad 2016-ųjų birželio 21-ąją, anksti ryte, įvykdė vagystę iš prabangių drabužių parduotuvės. Jo pavogtų prekių vertė buvo apie 240 tūkst. eurų.

Jis taip pat pripažino kaltę dėl kitų vagysčių, kurias įvykdė tą patį birželį.

Teisme detektyvas Michaelas Brosnanas teigė, kad lietuvis iš vienos parduotuvės pavogė dizainerių vardu pavadintos kosmetikos ir kvepalų, kurių vertė apie 50 tūkst. eurų. Dar apie 10 tūkst. eurų žalos padarė, kai jo vairuojamas „Audi“ automobilis įsirėžė į parduotuvės patalpas.

Detektyvas sakė, esą gauja veikė „kariniu tikslumu“, be to, nusikaltimu metus dėvėjo karines uniformas, pirštines, naudojo žibintuvėlius.

„Jie veikė labai rafinuotai, apsisuko per šešias minutes“, – teisme sakė detektyvas.

Teisėjui Tomui O'Donneliui pareigūnas aiškino, esą pavogta kosmetika vėliau buvo gabenama į Lietuvą, kur buvo parduodama vietinėje rinkoje.

Detektyvas G.Brosnanas teigė, kad atliekant tyrimą pareigūnai palaikė glaudžius ryšius su kitomis teisėsaugos agentūromis, įskaitant Europolą ir Interpolą.

T.Mikalajūną ginantis advokatas Johnas O’Sullivanas teigė, kad jo kliento prisipažinimas buvo kritiškai svarbus šioje byloje: „Nėra jokių kriminalistinių įrodymų. Jo prisipažinimai yra kritinės svarbos.“

Jis pridūrė, kad be prisipažinimo teismo procesas būtų užtrukęs daug ilgiau, atsižvelgiant į liudytojų skaičių.

J.O'Sullivanas paprašė teismo atkreipti dėmesį ir į tai, kad jo klientas visiškai įvykdė užstato sąlygas, be to, jis dėl patirtų sužalojimų patyrė didelę žalą.

Tai sakydamas advokatas siekė, kad teismas skirtų jo klientui švelnesnę bausmę.

Šios bylos nagrinėjimas atidėtas iki kito antradienio. Tada ir bus paskirta bausmė T.Mikalajūnui.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

20:37
00:58
00:23

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min