Dabar populiaru
15min be reklamos
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota 2021 05 13, 22:00

Airijos lietuvis dukros akivaizdoje nužudė vaiko mamą: bus įkalintas iki gyvos galvos

51-erių Airijoje gyvenantis lietuvis Edmundas Daukša pripažintas kaltu kraupioje nužudymo byloje. Dar 2018 metais šešiametės dukros akivaizdoje jis peiliu mirtinai subadė buvusią gyvenimo partnerę Ingridą Mačiokaitę. Vyrą įsiutino teismo sprendimas, kad iki tol su juo gyvenusi jųdviejų dukra nuo šiol oficialiai privalo gyventi su mama.
20210410_zaa_s197_488
20210410_zaa_s197_488 / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.
Temos: 2 Emigrantai Mirtis

12 prisiekusiųjų komisija atmetė bet kokius vyro pasiteisinimus, esą jis neturėjo jokio tikslo nužudyti savo vaiko motiną. Teisme taip pat patvirtinta, kad lietuvę tautietis nužudė net 19 peilio dūrių. Lietuvis savo kaltę pripažino ne dėl tyčinio, o dėl netyčinio nužudymo.

Kaip rašo „Irish Times“, kaltinamojo gynyba užsiimantys atstovai teisme teigė, jog dėl vaiko globos įsigaliojęs vyrui nepalankus teismo sprendimas jį galutinai pražudė ir sugniuždė.

Baigiamojoje teismo kalboje prokuroras Conoras Devally tikino, kad puikiai suvokia vyro emocijas, kai jis negalėjo pasimatyti su dukra ir jį tai labai skaudino, tačiau šios emocijos nepateisina jo poelgių.

Trejus metus trukusi byla pagaliau buvo išspręsta. Gegužės 24-ąją įsigalios oficiali lietuvio bausmė – laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Išgirdęs tokį teismo sprendimą, lietuvis neparodė jokios reakcijos.

Našlaičiais be mamos liko du vaikai – jau minėtoji bendra žudiko ir aukos dukra bei vos vienerių metukų kūdikis.

E.Daukšos ir 31-erių Ingridos meilės istorija – sudėtinga ir paini. Nors vyras buvo vedęs kitą moterį, su Ingrida jis spėjo susilaukti atžalos. Jiedu susipažino, kai jauna lietuvaitė atvyko ieškoti darbo į Airiją, o E.Daukša valdė daugybę tautiečių priglaudusį vežiagyvių rinkimo ir platinimo verslą.

Tarp dviejų lietuvių netruko įsiplieksti slaptas romanas.

Jie kartu priėmė keistą sprendimą, kad jųdviejų dukra gyvens su tėvu ir jo žmona, tačiau I.Mačiokaitė bet kada galės su ja matytis ir ją aplankyti. Dukrą vyras itin mylėjo, ji buvo visavertė jo šeimos dalis.

Vis dėlto, sukaupusi ryžtą ir panorusi dažniau matytis su dukra, lietuvė pasisamdė advokatą ir kreipėsi į teismą dėl pilnos dukters globos.

2018 metų rugsėjo 14 d. teismas priėmė moteriai palankų sprendimą, kad mergaitės gyvenamoji vieta priskiriama su motina, o ne tėvu ir jo žmona.

Pagal susitarimą, rugsėjo 18 d. mergaitė turėjo pasimatyti su tėvu jo namuose. Tačiau lietuvė šio nurodymo nusprendė nesilaikyti ir būtent šis poelgis itin suerzino lietuvį. Nieko nelaukęs, tos pačios dienos popietę jis nuvyko į I.Mačiokaitės namus.

Įsiplieskęs konfliktas peržengė visas ribas. Vidury dienos jis savo vaiko mamą išsiviliojo į atokesnį skersgatvį šalia namų ir, griebęs 15 cm ilgio ašmenų peilį, E.Daukša be perstojo badė buvusią partnerę iki kol jos kūnas buvo visiškai sudarkytas. Įvykį matė ir jų atžala.

Moteriai buvo subadyta nugara, kaklas, veidas ir krūtinė. Tris kartus buvo durta į širdies sritį.

Viena liudininkių tvirtino, kad išgirdo vaiko klyksmą. Jai tarsi pasirodė, kad vaiką puola šuo, tarsi vaikas šauktųsi pagalbos būtent dėl to. Tačiau atbėgusi ir supratusi tikrą situaciją, kaimynė griebė vaiką ir nusinešė atokiau, kad mergaitė nebematytų šiurpaus įvykio.

Kita liudininkė pasakojo, kad matė, kaip lietuvis peiliu dūrė 5 ar 6 kartus, po to visas kruvinas bandė nuspirti moters kūną atokiau nuo praėjimo tako. Taip pat matė, kaip jis išmetė peilį į pievą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

ANGLIJA.today

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min