Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 10 11, 07:00

Airijos policija toliau „semia“ lietuvius: pas vieną rado narkotikų už milijoną, dar pusę tiek grynais

Airijoje augant nusikaltėlių iš Rytų Europos grupių įtakai, vietos policija šią savaitę apklausė 41 metų sukčių iš Lietuvos, prieš tai radusi pas jį tris ginklus, maždaug milijono eurų vertės narkotikų ir beveik pusę milijono eurų. Apie tai skelbia Airijos interneto portalas „Herald“.
Narkotikai
Narkotikai / 123RF.com nuotr.

Šie įkalčiai buvo paimti antradienio rytą, kai policija surengė paieškos operaciją vienoje iš šalyje įsikūrusių įmonių.

Didžioji dalis pinigų, narkotikų ir ginklų buvo rasti paslėpti automobiliuose įrengtose slėptuvėse.

Kontrabanda

Šaltiniai teigia, kad radinys priklauso vakarų Dubline įsikūrusiai Lietuvos nusikalstamai grupuotei. Anot jų, ši grupuotė susijusi tiek su Airijos, tiek tarptautiniais narkotikų kontrabandos tinklais.

Šią savaitę sulaikytas lietuvis yra įtariamas ir kitoje byloje, susijusioje su melagingos informacijos pateikimu apie patirtus sužalojimus, siekiant gauti draudimo išmokas.

Jis yra susijęs su daugeliu labai sunkių nusikaltėlių iš Lietuvos.

„Šis tyrimas dabar kels jam mažiausiai rūpesčių. Įtariamajam gresia labai ilga laisvės atėmimo bausmė, jeigu jis bus nuteistas dėl to, dėl ko buvo sulaikytas šią savaitę“, – teigė šaltinis.

Lietuvis, kurio tapatybė neatskleidžiama, yra žinomas policijai, jis rytų Airijoje įsikūrusiame Svordse gyvena kelerius metus.

„Jis yra susijęs su daugeliu labai sunkių nusikaltėlių iš Lietuvos, kurie dalyvavo vykdant visokius nusikaltimus, įskaitant fiktyvius kreipimusis dėl draudimo išmokų“, – tvirtino šaltinis.

garda.ie nuotr./Dublino policija
garda.ie nuotr./Dublino policija

Nusikalstama grupuotė yra viena iš kelių tokių emigrantų iš Rytų Europos suformuotų susivienijimų, kurie plėtė savo tinklus Airijoje pastaraisiais metais.

Policija taip pat paskelbė, ką rado per kratas – tai 958 tūkst. eurų vertės narkotinės medžiagos, daugiau nei 489 tūkst. eurų grynaisiais ir trys ginklai su šoviniais.

Baiminasi šulų iš Rytų Europos

Airijos policija tampa vis labiau susirūpinusi dėl šalyje veikiančių grupuočių, kurių pagrindą sudaro į Rytų Europos atvykę asmenys.

Rugsėjį pareigūnai sulaikė 29 metų lietuvį, pas jį vakarų Dubline rasta narkotikų už 300 tūkst. eurų, pusiau automatinis ginklas ir šoviniai.

Siekiant išgaudyti dar vieną lietuvių nusikalstamą grupuotę, rugsėjį Dubline buvo vykdomos ir kitos paieškos operacijos.

Jos vykdytos kartu su Lietuvos pareigūnais. Per opraciją pavyko išardyti grupuotę, susijusią su prekyba žmonėmis ir prekyba narkotikais tarptautiniu mastu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min