Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 12d. 19:56

Airijos spauda: jauni, pažeidžiami lietuviai išnaudojami narkotikų prekybai Dublino centre

Airijos policija
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / Airijos policija

Lietuvių nusikalstama grupuotė Dubline, kaip manoma, šiuo metu naujas grupeles jaunų ir pažeidžiamų migrantų išnaudoja tam, kad šie Airijos sostinės centre pardavinėtų narkotikus.

Daugelis įvairių Dublino narkotikų padalinių pareigūnų dažną narkotikų prekeivį gatvėje žino iš matymo arba net jo vardą. Tačiau pastarosiomis savaitėmis pareigūnai pastebėjo, kad tose pačiose teritorijose narkotikais ėmė prekiauti galimai naujai atvykę jauni žmonės

Kaip rašo portalas thejournal.ie, pareigūnų manymu, senieji prekeiviai iš Dublino buvo perkelti į kitą šalies dalį – taip esą veikia gauja. Teigiama, kad jauniems žmonėms iš Rytų Europos pažadamas legalus darbas, tačiau atvykę į Airiją, jie jo negauna. Vos atvykus į šalį, iš jų atimami pasai ir tuomet jie tiesiog priversti prekiauti narkotinėmis medžiagomis.

Jei tokius žmones sulaiko pareigūnai, dažniausiai jie paleidžiami už užstatą, kadangi pirmą kartą nusikalsta Airijoje. Užstatą sumoka gauja, o tuomet toks prekeivis narkotikais perkeliamas į kitą vietą, kur toliau privalo daryti tą patį. Jiems už vieną parduotą pakuotę narkotikų esą sumokami du eurai.

Apie lietuvių gaują Airijoje 15min rašė rugsėjį. Priminsime, kad tuomet skelbta, jog Dublino centriniuose rajonuose pastebimai išaugo nusikalstamumas, nes po išpuolio prieš lietuvių gaujos bylą tiriantį pareigūną buvo smarkiai sumažintas patruliavimas gatvėse, rašo „The Journal“. Nors oficialios statistikos dar nėra, teigiama, kad išaugęs smulkių vagysčių, plėšimų ir chuliganizmo atvejų skaičius susijęs su į miesto centrą sugrįžusiais lietuviais prekeiviais narkotikais.

Dabar leidinys, remdamasis šaltiniais, rašo, kad Dublino gatvėse atsirado naujų veidų, prekiaujančių narkotikais ir jie aktyvesni nei bet kada anksčiau. Pasak portalo, daugybė jaunų vyrų jau buvo sulaikyti, jiems pareikšti kaltinimai dėl narkotikų nusikaltimų, tačiau jie jau paleisti.

Janice Boylan, gyvenanti Phibsborough teritorijoje, pripažino, kad narkotikų nusikaltimai ir asocialus bendravimas yra tie dalykai, su kuriais ji susiduria kasdien.

Ji leidiniui kalbėjo, kad šiuo metu pastebi, jog nusikaltimų skaičius šioje teritorijoje išaugo. Jos teigimu, taip yra dėl to, kad smarkiai sumažintas patruliavimas gatvėse: „Toli gražu ne kiekvieną įtartiną asmenį pareigūnai gali apieškoti“.

Ji esą sužinojo, kad į jų teritoriją papildomai patruliuoti skirta 40 pareigūnų, tačiau to naudos esą nejaučiama. Jos teigimu, nauji pareigūnai turi užsitarnauti pasitikėjimą prieš imdami čia patruliuoti.

„Aš čia gyvenu, matau, kokie čia žmonės, kas čia vyksta. Šeimos skundžiasi, kad parkai tapo pernelyg pavojingi“, – sako ji.

Remiantis šaltiniais, buvo sukurtas naujas veiksmų planas, skirtas kovoti su prekyba narkotikais šioje teritorijoje. Tačiau tai turi būti daroma ir nacionaliniu lygmeniu – tik taip pavyktų išardyti lietuvių gaują, veikiančią Airijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min