Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis: „Seime reikia jaunimo, gimusio laisvėje“

Žygimantas Pavilionis
BFL nuotr. / Žygimantas Pavilionis
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis, pirmą kartą dalyvaujantis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime, džiaugėsi, kad jaunimas supranta tai, kad jie yra Lietuvos ateitis. Tačiau ambasadorius pasigenda aktyvesnio jaunimo dalyvavimo ne tik visuomeniniame, bet ir politiniame šalies gyvenime.

„Tai, ką turime, yra labai vertinga. Bet tai galime prarasti. Jaunimas gali patekti į tokią situaciją, kurią patyrė jų seneliai. Kol dar neatsidūrėm, gal galime ką nors padaryti? Galbūt liko laiko, kad išvengtume klaidų? Sudėkime visų kartų patirtis ir pamėginkime sukurti ilgalaikę viziją Lietuvai, kuri leistų išsaugoti šį kūrinį mūsų vaikams, anūkams“, – ragino Ž. Pavilionis.

Anot jo, šiuo metu Lietuvai ypač reikalinga jaunų, užsienyje gimusių, lietuvių pagalba ir patirtis.

Dabar jų valanda. Ir jeigu jie tuo nepasinaudos, jeigu nepaims vairo į rankas, aš bijau, kad po tam tikro laiko, nebus ko paimti į rankas.

„Mums reikia tų laisvės vaikų, gimusių laisvėje ar gimusių laisvame pasaulyje, kad jie grįžtų ir gintų šią laisvę. Nekalbu vien apie karines formas. Yra daugybė kitų formų, kuriomis galima ginti laisvę, sustiprinti valstybę, padaryti ją tokią kaip Izraelis ar Pietų Korėja.  Bet tam reikia grįžtančio jaunimo, ne tik atvažiuojančio į nuostabius harmonizavimo parkus. Reikia jo mūsų Seime.“
 
Pašnekovas pritaria nuomonei, kad mūsų laisvė nėra duotybė, už ją reikia kovoti. Būtent todėl mūsų šaliai reikia jaunų žmonių, kurie ją galėtų ginti ne tik karo lauke.
 
„Dabar jų valanda. Ir jeigu jie tuo nepasinaudos, jeigu nepaims vairo į rankas, aš bijau, kad po tam tikro laiko, nebus ko paimti į rankas.  Juk ir sekretorė Hillary Clinton, kuri buvo Lietuvoje du kartus, sakė: „Mielieji, neimkite laisvės kaip duotybės. Už laisvę reikia kovoti kiekvieną minutę. Jeigu tu už ją nekovosi, ją iš tavo rankų išplėš“, – kalbėjo ambasadorius.

Jis tvirtino, kad Lietuvai kylančios grėsmės šiuo metu yra labai realios, nes ji yra KGB mašinos taikinyje.
 
„Ir dabar ją iš mūsų rankų plėšia. Mes to gal nematome, kaip sakė prezidentė, tai galbūt nesimato, kai tu žiūri aplink, bet kilimas yra traukiamas iš po kojų kiekvieną minutę. Mes esame KGB mašinos taikiniai. Jeigu jaunimas nesugrįš gelbėti Lietuvos, bus blogai“, – teigė Ž.Pavilionis.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min